Ismét „Fenyőfa-ünnep” lesz a Karácsony

A kormány saját hatáskörében úgy döntött, hogy ez év december 24-i hatállyal visszaállítja a Fenyőfa-ünnepet, melyet egyben Karácsony ünnepe helyett kíván bevezetni – értesült a Kamu Hírügynökség.

2004. 12. 23. 23:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kabinet azonnali elfogadásra egy törvénytervezetet is benyújtott a Parlamentnek (ezt a sajtó Fenyőfa-törvényként emlegeti), amely kimondja: a multikulturális modell érvényesülése érdekében ezentúl tilos lesz a Karácsony szó használata, s ezt a kirekesztő ünnepet ezentúl kizárólag Fenyőfa-ünnepként szabad emlegetni. A világnézetileg semleges oktatás elveinek szem előtt tartásával ezt különös szigorral kell betartatni az iskolákban és óvodákban, ahol a pedagógusok és óvónők kizárólag az ajándékozás és ajándék-vásárlás szertartásaként emlegethetik a közeli ünnepeket, megtisztítva azt mindenféle rárakódott sallangtól, melyek bizonyos Jézus nevű személy állítólagos születéséhez kapcsolódnak.

Tilos lesz a továbbiakban akár hivatalosan, akár több tanú előtt, nyilvános helyen „áldott, békés Karácsonyt” kívánni, mivel az „áldott” szó a kis egyházaktól magát dölyfösen megkülönböztető történelmi egyházak retorikája, s ezek az egyházak tudvalevőleg nem mások, mint az előző kormány eszközei az emberek megzavarására. Az „áldott” és a „keresztény ünnep” kifejezéseket a törvény gyűlöletkeltésnek minősíti. Baloldali és liberális ifjúsági szervezetek aktivistái vállalkoztak arra, hogy a templomokban jegyzetfüzettel a kezükben figyelik, hányszor hangzanak el ezek a kirekesztő szavak a Fenyőfa-ünnep idején.

A Kamu Hírügynökség egyben tájékoztatja olvasóit s előfizetőit, hogy rövidesen beszámol a „Töltsd az utcán a Fenyőfa-ünnepet” mozgalom legújabb gyülekezőhelyeiről. A gyűléseken részt vesz egy ismert médiasztár, egy zenész és egy parlamenti képviselő, akik a múlt évben már látványosan, úttörő módon elhatárolódtak e kirekesztő, hamis akolmeleget gerjesztő ünneptől.

(Figyelem! A Kamu Hírügynökség tájékoztatja előfizetőit és olvasóit, hogy az álhírek minden valóságalapot nélkülöznek.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.