„Gyakorlott önéletrajz-olvasók azonnal észreveszik a gyenge pontokat és rákérdeznek az interjún. Az őszinteség azért is lényeges, mert ha felveszik a pályázót, akkor előbb-utóbb fény derül az igazságra, és ez könnyen megingathatja a munkahelyi vezető munkatárs iránti bizalmát. A jó munkakapcsolathoz pedig elengedhetetlen a kölcsönös bizalom” – vélekedett Szöllősi Ágnes, a HR Development Személyzeti Tanácsadó Iroda ügyvezetője. Szerinte jobb, ha olyan munkaadónál dolgozunk, aki mind erősségeinket, mind gyenge pontjainkat ismeri, és ennek tudatában alkalmaz minket.
Ettől függetlenül vannak esetek, amikor el lehet hallgatni néhány információt: „Ha fél éves lyuk tátong a szakmai múltban, arról nem kell elszámolni az önéletrajzban. Ha csak évszámokat adunk meg a munkahelyeknél, akkor ezt a problémát ki is kerülhetjük: például értékesítőként 2002-2003-ig az egyik cégnél majd 2003-tól-2004-ig a másiknál dolgozott. Így nem feltűnő, hogy 2003 márciusától augusztusáig nem volt állása” – fogalmazott Egri Alexandra, a Gradus tanácsadója.
Kisgyermekes anyukáknál dilemma, bevallják-e a gyermeket az önéletrajzban. Szöllősi Ágnes szerint nem kötelező beleírni. A kísérőlevélben lehet hivatkozni arra, hogy gyermekei vannak, ám megjegyezhetjük mellette: felügyeletük megoldott, esetleges megbetegedésük sem befolyásolja a napi munkavégzést.
mfor.hu

Hamarosan találkozhat Donald Trump és Orbán Viktor