Kerékpár: letartóztatások dopping miatt

A francia és a belga hatóságok együttműködésében összesen 27 személyt vettek őrizetbe a két országban. Az akció a belgiumi Tremelóban a 62 esztendős S. F. letartóztatásával kezdődött, akinek gépkocsijában 93 adag „belga koktélt” (különféle dopping- és kábítószerekből összeállított készítményt) találtak – a „tippet” egy doppingolással vádolt francia versenyző adta a rendőröknek.

MNO
2005. 01. 21. 11:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

További egy személyt Antwerpenben, hetet Cahors-ban, 18-at pedig Franciaországban állítottak elő, egyelőre nincs hír arról, hogy kerékpárversenyző is lenne a gyanúsítottak között. A házkutatások során nagy mennyiségű EPO-t, növekedési hormonokat és más doppingszereket foglaltak le a hatóságok. (NSO)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.