A bíróság megállapította: Larkin nem kényszeríttette levetkőzésre azt az iraki foglyot, akivel szemben a tizedes társaival a vád szerint kegyetlenkedett. A taláros testület szerint Kenyon tizedes sem segítette és bujtogatta erre társát. Más vádpontokban mindkettejük ellen folytatódik azonban az eljárás. Larkin az egyik bűncselekményt beismerte, Kenyont pedig azzal vádolják, hogy ismeretlen elkövetőket bujtott fel, és segített abban, hogy szexuális cselekmények imitálására kényszerítsék foglyaikat.
A vádat azután ejtették, hogy az egyik szemtanú – aki korábban azt vallotta, hogy Larkin egy vasrúddal kényszeríttette levetkőzésre az irakiakat – visszavonta vallomását. A németországi katonai bíróság előtt (a katonák ellen az alakulatuk eredeti állomáshelye szerint illetékes bíróság előtt indult eljárás – a szerk) a tanú most azt mondta: már nem emlékszik pontosan, kit látott.
Emlékezetes: az eljárás két másik brit katona ellen is megindult, azzal a váddal, hogy 2003 májusában egy bászrai táborban iraki foglyokkal kegyetlenkedtek. A kínzásokról készült képek felkavarták a közvéleményt, és egyes szakértők attól féltek, hogy tovább fogják súlyosbítani az amúgy is feszült iraki helyzetet.
Hajószerencsétlenségben többen meghaltak a vietnámi Ha Long-öbölben
