Kedvezőbb gazdasági előrejelzés a hazai GDP-ről

Kis mértékben ugyan, de valamivel javította a magyar gazdaság meglehetősen gyenge idei növekedéséről szóló előrejelzését a londoni Merrill Lynch - olvasható a Magyar Rádió honlapján.

MNO
2005. 02. 07. 15:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A brit Merrill Lynch az autópálya-program gazdaságösztönző hatása miatt a januárban mondott 2,6 százalékról 3,2 százalékra emeli a gazdaság bővülésére adott jóslatát, azonban arra is figyelmeztet, hogy a növekedést serkentő intézkedés a későbbi költségvetést terheli meg, veszélyeztetve az euróbevezetés feltételeinek teljesítését.

Az elemző cég előrejelzése kitér arra is, hogy a Nemzeti Bank rövid távon lendületesen tovább csökkenti az alapkamatot, amelyet azonban év közepén akár egy százalékkal is vissza kell majd emelnie.

(radio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.