Seszták Ágnes: KIS(Z) magyar valóság

MNO
2005. 02. 04. 11:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Seszták Ágnes: Gyurcsány Ferenc jelenlegi miniszterelnök és milliárdos a Pécs városi KISZ-bizottság első titkára, a KISZ KB egyetemi és főiskolai tanácsának elnöke volt. Mozgalmi társa, Toller László, a KISZ vezetőségi tagja az egyetemen, alapszervezeti titkár. A kancelláriaminiszter, Kiss Péter szintén a kései KISZ-vezetők egyike, neve többször felmerült a Magyar Narancs hasábjain, amikor a KISZ-vagyon hollétét firtatták. Szilvásy György kuriózum a csapatban, a KISZ KB egyetemi osztályát vezette, de megjárta a MeH-t, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumát, a Gyermek-, Sport- és Ifjúsági Minisztériumot, természetesen államtitkárnál alább nem adva, most a Belügyminisztériumot boldogítja közigazgatási államtitkárként, valamint komoly üzleti kapcsolat fűzi a miniszterelnökhöz. Erdős Ákos a Kommunista Ifjúsági Szövetség gazdasági hetilapjánál, az Ötletnél kezdte karrierjét mint főszerkesztő. Tunyogi László szintén KISZ KB-s múlttal ma olyan álláshalmozó, amit felsorolni is fárasztó. Többek közt tagja a Hungexpo igazgatóságának, de a Perfekt Rt. üzletág-igazgatójaként a Perfekt-csoporthoz tartozó magyar Közbeszerzési Hírbörze Kft. ügyvezetője is, az Econ-Trust Tanácsadó Kft.-ben is dolgozik stb. Felesége, Akóts Klára a KISZ KB külügyi osztályán kezdett, utolsó értesülések szerint Medgyessy Péter leköszönt miniszterelnök kül- és biztonságpolitikai tanácsadójaként tevékenykedett. Munkáját Medgyessy magas kitüntetéssel honorálta. A KISZ KB egyik volt titkára Varga Sabján László ma a Paksi Atomerőmű Rt. humánpolitikai igazgatója. Szandtner Iván, a Puskás Tivadar Távközlési Technikum kitűnő tanulója, szintén volt KISZ KB-titkárként a Belügyminisztérium kabinetfőnöke. Persányi Miklós miniszter a KISZ-iskola tanára volt, amit életrajzaiba már nem ír bele.

(Magyar Nemzet, 2005. február 4.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.