„Budapest Kína uniós hídfőállása”

Magyarország – Peking hivatalos álláspontja szerint – a kínai üzlet élet uniós hídfője lesz. Kína mindeddig alig 120 millió dollárt fektetett be Magyarországon és 2003-ban a kétoldalú kereskedelem értéke elérte a 3,5 milliárd dollárt. Ez nem túl sok, de még mindig a hétszerese az öt esztendővel ezelőttinek. Magyarország a kínaiak számára mikro-laboratórium – olvasható a Der Standardban.

2005. 03. 30. 9:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A baloldali-liberális osztrák napilapban, a Der Standarban Kathrin Lauer Magyarország a távol-keleti tőke leszállóhelye című cikkében arra a következtetésre jut, hogy Kína Budapestet tekinti uniós gazdasági hídfőállásának.

A mostani budapesti kormány iránt közismerten elkötelezett újságírónő szellemesnek szánt felütése szerint, aki Magyarországon a nehéz magyar konyha elől egy kínai lokálba lép be, azt komoly csalódás érheti. A máshol pehelykönnyű távol-keleti rizs-szárnyas ételeknek itt gulyás íze van. A kínai gasztronómia idomult a helyi ízléshez – írta.

Más területen is tombol kínai-magyar harmónia, miután számos kínai olyan jól érzi magát Magyarországon, mint egy pudli. A ’90-es évek elején Magyarországra kínaiak ezrei menekültek. Tömegesen nyitottak éttermeket és adtak el – főként feketén – ruhát és cipőt. Becslések szerint mintegy 20 ezer főt számlál ma a kínai kolónia, s ma már elsősorban üzleti érdekekből telepednek Magyarországra.

Magyarország – Peking hivatalos álláspontja szerint – a kínai üzlet élet uniós hídfője lesz. Kína mindeddig alig 120 millió dollárt fektetett be Magyarországon és 2003-ban a kétoldalú kereskedelem értéke elérte a 3,5 milliárd dollárt. Ez nem túl sok, de még mindig a hétszerese az öt esztendővel ezelőttinek. Magyarország időközben Peking legnagyobb kelet-európai kereskedelmi partnere.

A veszteséges Malév számára is keletről jöhet a menedék – írja a lap. A londoni Airliner World című szaklap úgy tudja – a hírt mindeddig nem erősítették meg – hogy egy kirgiz légitársaság is érdeklődik a Malév privatizációja iránt.

Magyarország a kínaiak számára mikro-laboratórium – nyilatkozta az egykori pekingi nagykövet Bayer Mihály. A kínaiak gyakran érdeklődtek a magyarországi privatizációs és igazgatásmenedzsment megoldások iránt. Az emberi jogokról folytatott megbeszélések hatékonyságáról – folytatja Bayer – nem szabad illúziókat táplálni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.