Gyurcsány nem kifogásolja Jegesy kapcsolatait

Gyurcsány Ferenc a Parlamentben kijelentette: nem kifogásolja, hogy Lamperth férje ügyvédként kapcsolatban állt Kulcsárral és Schönthallal, belügyminisztere felmentését pedig nem áll szándékában kezdeményezni. A Fidesz Draskovics Tibor pénzügyminisztertől kért magyarázatot arra: mi az oka, hogy a kormányfővel korábban üzleti viszonyban álló Erdős Ákos birodalmába tartozó cégek az elmúlt időszakban feltűnően sikeresek voltak különböző állami megbízásokon. A T. ház ma megtárgyalta az ORTT tavalyi évről szóló beszámolóját is.

MNO
2005. 03. 29. 16:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány ragaszkodik Lamperth-hez

Gyurcsány Ferenc nem kezdeményezi a belügyminiszter felmentését – derült ki a miniszterelnök válaszából, melyet Répássy Róbert (Fidesz) azonnali kérdésére adott a Parlamentben. Az ellenzéki politikus a Magyar Nemzetben a minap megjelent fotókkal kapcsolatban (melyeken Lamperth Mónia férje látható többek közt Kulcsár Attilával és Schönthal Henrikkel), utalt arra: a belügyminiszter és Jegesy András több alkalommal cáfolta azt, hogy a hivataloson túl bármiféle kapcsolatban állnának Kulcsárral és Schöntallal. A képek viszont egyértelműen azt mutatják, hogy a belügyminiszter férje igen szívélyes kapcsolatban állt az említett két úrral – hangsúlyozta Répássy.

Gyurcsány Ferenc erre kijelentette: nincs szándékában belügyminisztere felmentését kezdeményezni. Mint mondta, nem helyteleníti, hogy Jegesy András ügyvédként kapcsolatban állt a fent nevezett személyekkel. Az ügyben még folyik az eljárás, amit szándékában áll megvárni – mondta még.

Viszontválaszában Répássy Róbert rámutatott: aggályos, ha a rendőrség felügyeletét ellátó belügyminiszter férje milliárdos bűncselekmények gyanúsítottjaival szívélyes kapcsolatot ápol. A Fidesz véleménye szerint morálisan és politikailag nem tartható tovább a belügyminiszter – tette hozzá.

Lamperth Mónika egy mai sajtótájékoztatóján kijelentette: férje nem állt üzleti kapcsolatban Kulcsár Attilával, majd hozzátette: Jegesy fogja eldönteni, hogy tesz-e jogi válaszlépést az ügyben.

Fidesz: Mi áll az Erdős-birodalom pályázati sikerei mögött?

Szíjjártó Péter (Fidesz) azonnali kérdést intézett Draskovics Tibor pénzügyminiszterhez a Gyurcsány Ferenc kormányfővel korábban üzleti viszonyban álló Erdős Ákos birodalmába tartozó cégekkel kapcsolatban, melyek az elmúlt időszakban feltűnően sikeresek voltak különböző állami megbízásokon – fogalmazott a képviselő.
– Az elmúlt napokban az egyik napilapban jelent meg egy cikk, amely szerint egy közbeszerzési eljárás keretében az Állami Nyomda Rt. ismételten többmillió forintos állami megbízáshoz jutott.
Ezzel a hírrel önmagában nyilvánvalóan még semmi probléma nem volna, de ha az ember áttanulmányozza a közbeszerzési eljárások elmúlt időszakban történt botrányos eseteit, akkor egyfajta folyamatot vél felfedezni – jelentette ki Szíjjártó Péter, felelevenítve a Nemzeti Tankönyvkiadó Rt. privatizációját és a diákigazolványok elkészítésére kiírt tendert is. – Érdeklődnék, hogy mi a véleménye Önöknek ezekről a meglehetősen botrányos közbeszerzési eljárásokról, és mi az oka annak, hogy ezeknek az eseteknek a döntő többségében mindig egy cég nyer? – tette fel a kérdést a fideszes képviselő.

Draskovics Tibor pénzügyminiszter válaszában azt állította: Erdős Ákos cége azelőtt jutott megbízásokhoz, hogy Gyurcsány Ferenc még miniszterelnök lett volna. Szerinte egyszerű oktalanság összefüggést feltételezni ennek a cégnek a közbeszerzési pályázatokon elért eredménye és a miniszterelnök személye között.

Szijjártó Péter viszontválaszában viszont azt hangsúlyozta: vannak közbeszerzések, vannak jó pályázatok, vannak furcsa kiírások, de mindig ugyanaz a győztes. – Ez volna a szocialista közbeszerzés és ez volna a szocialista üvegzseb? Ezt önök sem gondolhatják komolyan – fűzte hozzá.

Ellenzéki kifogások a politikai kiegyensúlyozatlanság miatt

A Parlament megtárgyalta az ORTT tavalyi évről szóló beszámolóját. A politikai tartalmú műsorokkal kapcsolatban érkezett tavaly a legtöbb kifogás a médiahatóság panaszbizottságához. A testület elnöke, Kovács György a tavalyi évről szóló beszámolóban elmondta: legtöbbször a pártok tesznek feljelentést, a panaszbizottsági döntéseknek pedig kétféle eredménye figyelhető meg: sok hírműsor minden érintett felet megszólaltat – az elnök szerint ez unalmas –, illetve más szerkesztőségek tudatosan kerülik a politikát. Így bulvárosodnak a hírműsorok.

A kormányoldal elfogadja a beszámolót, az ellenzék viszont kifogásolta, hogy visszaesés tapasztalható a politikai kiegyensúlyozottság terén. Van például olyan szélsőséges példa, hogy az egyik kereskedelmi rádió műsorában ellenzéki képviselő több hétig nem szólal meg. A nagyobbik ellenzéki párt bírálta azt is, hogy megjelentek olyan műsorok, melyekben jelen van az erőszak, továbbá sokszor a családi életbe is beleavatkoznak a valóság-show-k szerkesztői.

A Fidesz megoldatlannak tartja a média finanszírozását, és törvénysértőnek azt, hogy az ORTT szűkítette a panaszbizottság hatáskörét. Az ellenzék sok tekintetben bírálta az ORTT-t, de abban egyetértett Kovács György elnökkel, hogy sürgősen módosítani kellene a kétharmados többséget igénylő médiatörvényt.

Nincs elkülönített keret az árvízkárok enyhítésére

A Parlamentben a kérdések között szóba került a belvízkárok enyhítése is. Erdős Norbert (Fidesz) arról kérdezte a földművelésügyi és vidékfejlesztési minisztérium képviselőjét, hogy milyen erőfeszítéseket tesz a tárca a belvízkárok enyhítésére.

Pásztohy András államtitkár elismerte, hogy belvízkárok enyhítésére elkülönített költségvetési keret „tulajdonképpen nincs„. Szerinte a tárca az indokolt költségek előteremtése érdekében lépéseket tesz.

Hargitai János arra volt kíváncsi, hogy az Ifjúsági, Szociális és Családügyi minisztériumban miért késnek a kisebbségi intézmények fenntartásának költségeivel kapcsolatos pályázatok kiírásával. Emlékeztetett: a pályázati terveket már januárban megküldték a minisztériumnak.

Mesterházy Attila államtitkár egyetértett azzal, hogy ilyen mértékű késedelem nem fogadható el és beismerte, a felelősség a minisztériumot terheli.

Becsó Zsolt fideszes honatya arra hívta fel a figyelmet, hogy drámai helyzetbe került a foglalkoztatási piac Nógrád megyében: míg az Orbán-kormány időszakában a régióban nőtt a foglalkoztatottak száma, addig a szocialista kormány alatt szinte minden családból fenyeget valakit a munkanélküliség réme – fogalmazott.

Csizmár Gábor foglalkoztatáspolitikai államtitkár erre úgy reagált: „a Fidesz kérdésgyártó műhelyében cseréljék le az alkalmazottakat”. Elismerte ugyanakkor, hogy az említett megye foglalkoztatáspolitikai szempontból a legrosszabb helyzetűek közé tartozik.

Soltész Miklós azt kérdezte, hogy mi módon támogatja a kormány a tartós betegségekben szenvedőket illetve az őket ápolókat. A képviselő arra is kíváncsi volt, hogy a szervátültetettek és az epilepsziások mikor kerülnek be ebbe a kategóriába.

Korózs Lajos államtitkár szerint a „politikai megosztottság és a szétziláltság miatt” az epilepsziások egyesületeinek egységes támogatására nincsen lehetőség.

(fideszfrakcio.hu, radio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.