A folyó fizetési és tőkemérleg hiánya 5,9 milliárd euró körül várható (tavaly 6,8 milliárd volt), az államháztartás hiánya az önkormányzatok nélkül 1060 milliárd forint lesz (2004-ben 1284,1 milliárd volt). A munkanélküliségi ráta a 2004-essel megegyezően alakul majd az elemzés szerint.
A prognózis leszögezi: a magyar gazdaság várhatóan idén is export- és beruházás-vezérelt pályán halad, de gyorsan bővül a fogyasztás is. Az exportpiacok kereslete azonban a tavalyinál kevésbé emelkedik – az EU növekedési üteme 2,2 százalékról 1,9 százalékra csökken –, s romlanak a hazai üzleti várakozások is.
Az év egészében a reálkeresetek 4,5 százalék körüli emelkedése várható. Az infláció január-februrári mérséklődését valószínűleg némi emelkedés követi, de az év egészében és végén is 4 százalék alatt marad.
A forint erősödése márciusban egyes külföldi befektetők egész régiónkat érintő tőkekivonása következtében megállt, de a magyar deviza továbbra is erős. Ennek tartós fennmaradása azért is valószínű, mivel az üzleti szféra, az állam és a lakosság devizában történő eladósodása az átváltás során tartós keresletet jelent a hazai fizetőeszköz iránt – írják.

Mozgáskorlátozott parkolókártyát használtak a csalók