A szocialista párt szombaton, a miniszterelnök részvételével ülésező országos elnöksége úgy döntött: nem nevezi meg saját államfőjelöltjét, hanem egyeztetést kezd az SZDSZ-szel. Az egyeztetések egész héten folynak majd, miután az MSZP választmányának szombati ülésén már konkrét jelölt(ek)ről kell dönteni. A tervek szerint már most szombaton döntenie kellett volna az elnökségnek, ám a pártban eddig az államfői posztra leginkább esélyesnek tűnő Szili Katalint az SZDSZ nem támogatja. A kisebbik koalíciós párt azt mondja, hogy párthoz szorosan kötődő személyt nem tudnak támogatni. Nem titok az sem, hogy az MSZP elitjének egy része előtt, ahogy a miniszterelnök körében is Szili Katalin nem népszerű.
Arra a kérdésre, hogy vajon egy hét alatt megegyezhetnek-e a koalíciós pártok, a Világgazdaságnak a pártok vezető emberei azt mondták, van rá esély. Az egyik verzió szerint kénytelenek lesznek a szabad demokraták mégiscsak elfogadni Szilit, vagy egy másik, de követelményként szocialista jelöltre már nem mondhatnak nemet. A Népszabadság információi szerint a legalább kétharmados belső támogatással rendelkező Szili Katalin mellett Bárándy Péter volt igazságügy-miniszter és Glatz Ferenc akadémikus kapta a legtöbb jelölést. Ugyanakkor a liberálisok tárgyalódelegeciójának összetételéből arra lehet következtetni, nem engednek abból, hogy pártpolitikus nem lehet közös jelölt. A Népszabadság információi szerint Pető Iván, Fodor Gábor és Sándor Klára ügyvivők képviselik az SZDSZ-t a tárgyalásokon. Emlékezetes: Pető Iván, az országos tanács elnöke a múlt héten hivatalosan is kijelentette, hogy az SZDSZ nem szavazza meg Szili Katalint, ha jelölt lesz, majd másnap a pártvezetés bemutatta Gombár Csabát, a szabad demokraták államfőjelöltjét.
Az elnökségi ülésen többen is hangot adtak azon véleményüknek, hogy az SZDSZ nem viselkedik racionálisan ebben a helyzetben. Ennek következtében félő, hogy koalíciós vagy alkotmányos válság lehet a következménye annak, ha egyedüliként Szili Katalin nevét tűzi zászlajára az MSZP. Gyurcsány Ferenc arról beszélt: alkotmányos felelősség, hogy legyen államfő, s ő kész az MSZP bármelyik jelöltjét támogatni.
Az MSZP frakciója nemcsak Szilit, hanem más, a párthoz kötődő személyt is elfogadna, ám kérdés a kisebbik koalíciós frakció hozzáállása. A Népszabadság információi szerint egyelőre egyértelműnek látszik az elutasítás. Hiller István megerősítette: a koalíciós partnerrel történt egyeztetés után konzultálnak az ellenzékkel is. Ezzel együtt a lap információi szerint nincs olyan forgatókönyv az MSZP-ben, amely ellenzéki szavazatokkal számolna a parlamenti választás során.
Forrás: Világgazdaság, Népszabadság

Mozgáskorlátozott parkolókártyát használtak a csalók