A kormányszóvivő szerint a KSH adatai alapján a vártnál továbbra is alacsonyabb inflációs pályán van a magyar gazdaság. – Kivétel a januári hónap, ahol 4,1 százalék volt az infláció, utána azonban csökkenő tendenciát mutatott, és várhatóan a továbbiakban is az alacsonyabb inflációs pályán maradunk – jelentette ki László Boglár.
A kormányszóvivő elmondta: a parlament szerdán adja meg a hozzájárulását, hogy Románia és Bulgária is az EU tagjává váljon. Hozzátette: kiemelkedő jelentőségűnek tartják, hogy az általános vitára való alkalmasságot a parlamenti pártok egyhangúlag támogatták. A magyar kormány bízik abban, hogy az Országgyűlés a parlamenti pártok konszenzusára építve adja majd meg a csatlakozási szerződés aláírására vonatkozó felhatalmazást is. (radio.hu)
Deutsch Tamás: Az EP Magyarországot támadó vitája a 2026-os választásokba való legdurvább beavatkozás tipikus esete















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!