Pontosan négy héttel ezelőtt, Ön – a K&H-ügyre utalva – azt mondta, hogy még folyik ugyan az eljárás, de ha annak során bármi olyan tény jut a tudomására, amelynek alapján azt kell hogy feltételezze, hogy nem megengedhető viszony állt fenn kormányának bármely tagja és a jogi normákat be nem tartó személyek között, akkor cselekedni fog. Nos, Miniszterelnök Úr, az elmúlt héten napvilágra került, hogy a brókerbotrány fő gyanúsítottja – Kulcsár Attila – súlyosan terhelő vallomást tett Lamperth Mónika belügyminiszter-asszony férjére, valamint a Belügyminisztérium rendészeti és bűnmegelőzési helyettes államtitkárára – mondta felszólalásában Répássy.
Hozzátette: Kulcsár Attila azt állítja, hogy a „személyes jó ismerősének„ mondott Jegesy András úr közvetítésével vette fel a kapcsolatot Ferenczi Lászlóval, aki akkor az ORFK bűnügyi főigazgatója volt. Kulcsár Keller László akkori munkatársával, a jelenleg hivatali visszaéléssel gyanúsított Bálint Tamással kívánta összehozni a rendőrtábornokot. Állítása szerint, az volt a célja, hogy ellehetetlenítsék a PSZÁF-nek a Pannonplast ügyben folytatott vizsgálatát. A gyanúsított a hamis vád következményeire történő figyelmeztetés után is fenntartotta állításait.
Miniszterelnök Úr! Ezek a súlyos vádak tíz hónappal ezelőtt fogalmazódtak meg. Rendben van, hogy ezek csak egy gyanúsított állításai. De Miniszterelnök Úr, hallott Ön olyanról, hogy a rendőrség kihallgatta volna Jegesy András urat az ügyben? Hallott Ön olyanról, hogy a rendőrség ”belső elhárítása„ a BM Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata vizsgálatot folytatott volna? Miért nem, Miniszterelnök Úr? Erre csak egy módon válaszolhat: mentse fel Lamperth Mónikát! – jelentette ki az ellenzéki politikus.
Gyurcsány válaszában közölte: Ami a két konkrét kérdését illeti, képviselő úr, arra az a válaszom: „nem hallottam róla”. Ezt követően a kormányfő arról beszélt, hogy egy rendkívül súlyos bűncselekménnyel vádolt gyanúsított vallomását önmagában perdöntő bizonyítéknak tekinteni nem tud.
Egy gyanúsított súlyosan terhelő vallomást tett – miért nem vizsgálódott a rendőrség vajon – tette fel a kérdést viszontválaszában Répássy Róbert. Miközben Bácskai János rendőrtábornok ellen nyomozás, bírósági eljárás folyt, miért nem történt meg ugyanez Ferenczi László esetében? Csak nem azért, mert ezzel kapcsolatban előkerült volna Jegesy András, a belügyminiszter férje is?
Gyurcsány Ferenc semmi kivetnivalót nem talált abban, hogy az említett személyeket nem hallgatta ki a rendőrség.
Forrás: fideszfrakcio.hu

Ez nem ellenzék, hanem vírus, amit le kell gyűrni