Jelenleg 62 ezer az államilag finanszírozott hallgatói létszám, mely jelentős emelkedést mutat a rendszerváltás óta, ám számos szakon adnak olyan diplomát, melyekkel egyre nehezebb munkát találni – válaszolta újságírói kérdésre Magyar Bálint.
A többi között a bölcsészek és a jogászok esetében van túlképzés, a műszaki végzettség pedig jóval nagyobb előnyt ad manapság – tette hozzá a szakminiszter –, éppen ezért még ebben az évben a bolognai rendszer kísérleti bevezetésével egyidőben kialakítják a frissdiplomások pályakövetési rendszerét.
Így három év múlva már jól látható lesz, hogy hol van túlképzés, illetve hol van hiány, az azonosítás alapján pedig lecsökkentik majd a kevésbé piacképes szakok felvételi létszámát, bár ez ellen várhatóan erősen tiltakozik majd minden érintett tanszék – mondta Magyar Bálint, aki egyben hozzátette: ezzel az Európai Unióban jól működő és jól követhető felsőoktatási rendszer valósulna meg hazánkban is.
(Magyar Rádió)
Eltűnt egy anya és a kisfia Csepelen + fotó














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!