A pártállam operatív tisztje, a cég embere határoz arról, hogy a cég beszervezettjei közül ki tarthatja meg inkognitóját, ki buktatható le – derül ki az egykori III/II-es csoportfőnökség névsorából.
Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárába a Nemzetbiztonsági Hivataltól és az Információs Hivataltól kerülnek át az egykori titkosszolgálati iratok. Ám kutathatóvá, a nyilvánosság számára megismerhetővé csak akkor válnak, ha az irat visszaminősítése megtörténik. Ezt a munkát végzi többek között Herczeg Miklós, egykori III/II-2/B alosztályvezető, rendőr alezredes, ifjabb Apró Antal volt alárendeltje. Az állampárti titkosszolgálat működéséről a megfigyeltek és a megfigyelők személyéről csak a visszaminősített iratokból tájékozódhat a nyilvánosság.
A Belügyminisztérium III/II-es csoportfőnökségének névsora alapján a 2-es osztályhoz tartozó 2/A osztályvezető-helyettese Apró Antal, ugyanakkor a 2/B alosztályvezetője Herczeg Miklós volt. A III/II-es csoportfőnökség a kémelhárítással foglalkozott. Ezen belül Apró és Herczeg osztályának Ausztria és NSZK volt a területe. Ifjabb Apró Antal karrierje a Németh-kormány idején – a köztársaságban – is töretlenül folytatódott, a már átszervezett titkosszolgálat kötelékében, 1990 februárjában a Nemzetbiztonsági Hivatal felderítő főosztályának vezetője volt. Herczeg Miklós pedig máig az egykori titkosszolgálatok – egykori munkahelye – iratainak kutathatóságáról dönt.
A cikk teljes terjedelmében a Magyar Nemzet szombati számában olvasható.

Sebestyén Balázs polgárpukkasztó kijelentést tett az 1,2 milliárdos lottónyereményről