Bátaapátiban tárolják Paks hulladékát?

A paksi atomerőmű radioaktív hulladékát korábban a Szovjetunióba, illetve később Oroszországba szállították vissza. A jövőben viszont valahol Magyarországon kell megoldani a rendkívül veszélyes hulladék elhelyezését. Hosszú vita után Bátaapátit jelölték ki erre a célra, hiszen ott a kőzet alkalmas arra, hogy megvédje az embereket a sugárzástól – írja a radio.hu.

MNO
2005. 05. 26. 10:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már több mint száz métert haladtak a hegy gyomra felé a tolna megyei Bátaapáti határában, ahol február 8-án kezdték meg a kétlejtős akna vágathajtását. A gépek már – így nevezik a szakemberek – üdegránitban, a kőkemény nagy szilárdságú kőzetben haladnak.

A két, egymástól 110 méterre párhuzamosan haladó, egyenként 21 négyzetméter keresztmetszetű akna 1700 méter hosszú lesz, s a felszín alatt 250 méterrel érik el azt a helyet, amit a sok éven át végzett geológiai kutatások alapján a szakemberek alkalmasnak találtak arra, hogy ott helyezzék majd el a paksi atomerőműből kikerülő kis- és közepes radioaktivitású hulladékot.

Mindezt az ötödik TETT-re kész napon mondta el Hegyháti József, a radioaktív hulladékokat kezelő kht. ügyvezető igazgatója. Ezeket a nyíltnapokat a TETT, a Társadalmi Ellenőrzés Tájékoztató Társulás szervezi, és ezeken a szakemberek előadásokon, fórumokon számolnak be a környéken lakóknak, érdeklődőknek az eddig végzett munkáról.

A Bátaapátiban végzett közvélemény-kutatás szerint a lakók 88 százaléka kedvezően vélekedik a radioaktív hulladékok tárolójának építéséről, amiről egyébként majd a szakemberek javaslata alapján a parlament dönt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.