Bár a szocialisták azt ígérték, hogy nem lesz gyógyszeráremelés, ebben az évben már negyedszer drágulnak a gyógykészítmények, összességében az inflációt jóval meghaladó mértékben – véli Frajna Imre (Fidesz).
Július 1-jétől 1200 gyógyszerért kell többet fizetniük a betegeknek – a drágulás nagy részüknél 500 forint. Ezzel a lépéssel a Gyurcsány-kormány újabb súlyos terheket ró a betegekre, elsősorban a nyugdíjasokra és a nagycsaládosokra – hívta fel a figyelmet a politikus.
Ahelyett, hogy a Medgyessy-Gyurcsány-kormány érdemi lépéseket tett volna az egészségügy rendbetételéért, a gyógyszerárak csökkentéséért, kontár-munkát végzett – vélekedett Frajna Imre. A politikus emlékeztetett: a jelenlegi kormány már 2002 júniusában felrúgta a polgári kormány által kötött, jól működő megállapodást, amely garantálta, hogy a gyógyszerárak éves szinten csak az infláció kétharmadával emelkedhettek. A következmény ismert: a gyógyszerárak elszabadultak. Amikor a gyártók nem emeltek árat, a szocialista-liberális kormány csökkentette a támogatásokat, így „gondoskodva” a gyógyszerek drágításáról.
A kontár-kormány ténykedésének következményeit a betegeknek kell viselniük – tette hozzá. A Fidesz felszólítja Gyurcsány Ferencet, hogy újabb áremelések, újabb kapkodó ötletelések helyett tegyen érdemi lépéseket a gyógyszerköltségek csökkentése érdekében. Ha ugyanis 1200 gyógyszer ára emelkedik, és csupán 200 olcsóbbodik, az nyilván nem a betegek többségének érdekeit szolgálja – szögezte le közleményében Frajna Imre.
Monumentális erdélyi könyv jelent meg














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!