Már ezer magyar bankkártyát érint a hacker-támadás

MNO
2005. 06. 23. 18:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legutóbbi adatok szerint mintegy ezer magyar bankkártyát érint a múlt hét végén nyilvánosságra került amerikai hacker-támadás – közölte a Pénzügyi Felügyelet szóvivője. Binder István elmondta: az érintett bankkártyák nagy részét már kivonták a forgalomból.

A Távirati Iroda úgy tudja, 10 hazai kereskedelmi bank érintett az ügyben. A PSZÁF eddigi információi szerint egyetlen esetben sem érte kár a bankkártyák kibocsátóit és birtokosait. (Klubrádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.