Nem indul eljárás a rabosított újságíró ellen

Nem indul eljárás a debreceni televízió munkatársa ellen, aki még márciusban nyilvánosságra hozott egy fenyegető levelet. Bár a rendőrség közösség elleni izgatással gyanúsította meg, az ügyészség bűncselekmény hiányában megszüntette az eljárást.

MNO
2005. 06. 28. 15:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bűncselekmény hiányában megszüntette az eljárást a debreceni városi ügyészség Kangúr Tibor, a debreceni televízió munkatársa ellen, akit közösség elleni izgatással gyanúsított meg a rendőrség, mert egy műsorban nyilvánosságra hozott egy fenyegető levelet. A debreceni tévé munkatársa még a márciusi gazdatüntetés kapcsán mutatta be a levelet, amely a tüntető gazdák házának felgyújtására buzdított.

Az ügyészségi döntés indoklásának ugyanakkor van egy olyan pontja, amely továbbra is bizonytalanná teszi a hasonló helyzetet – mondta az [origo]-nak Orosz János, Kangúr ügyvédje. Orosz szerint ugyanis az ügyészség nem fogalmaz egyértelműen, lebegteti azt a kérdést, hogy bűncselekményt követ-e el az az újságíró, aki szélsőséges véleménynek ad helyet.

Orosz szerint éppen ez bizonyítja, hogy az ügy nagyobb horderejű, mint a debreceni tévé pereskedése, mivel valójában a szólásszabadságról szól. Ha egy újságíró lehoz egy véleményt, de azzal nem azonosul, akkor álláspontom szerint nem követ el bűncselekményt – mondta Orosz, aki bár örül az ügyészség döntésének, várhatóan mégis panaszt tesz az indoklás kifogásolt része miatt.

origo.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.