Rácz Jenő rámutatott: a program nem áremelést és nem is a támogatás csökkentését jelenti. Ezzel az intézkedéssel a betegek pénztárcáját kímélnék, és hatékonyabban tudnák felhasználni a gyógyszerkasszában lévő pénzt.
A szaktárca vezetője rámutatott: a július elsejétől bevezetendő fix összegű támogatási technika, az úgynevezett fixesítés lényege az, hogy azonos hatóanyagú, de más gyártó által előállított gyógyszer esetében a referenciaterméknek megfelelő támogatást nyújtja a biztosító, azaz a hatóanyagot, és nem az egyes gyógyszereket támogatja. Az egészségügyi miniszter elmondta: az új támogatási rendszernek köszönhetően különböző daganatos betegségekben szenvedők, továbbá a cukorbetegek és a szívbetegek számára ingyenes készítményeket tudnak biztosítani.
Frajna Imre, a Fidesz egészségügyi kabinetjének tagja a Stopnak elmondta, hogy az a generikus program, amit Rácz Jenő bejelentett, nem újdonság, mert már a Horn-kormány idején kezdődött. „Azt gondolom, azzal, hogy a kabinet ingyenessé tesz olyan két olyan szívgyógyszert, melyeknek a térítési díja 30 és 50 forint, az nem más, mint a betegek arculcsapása”, tette hozzá Frajna. A képviselő úgy véli, hogy a kormány száz lépése régóta meglévő dolgok újként történő eladása.
Forrás: stop.hu

Újabb bukott magyarellenes politikus gyorsítana a balszélen