Veres két százalék alatti inflációra számít jövőre

MNO
2005. 06. 29. 16:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jövőre két százalék alatti éves inflációra számít a kormány – jelentette be Veres János pénzügyminiszter. A tárcavezető hozzátette: optimális esetben ez akár a nulla százalékhoz közelebbi is lehet, mint a két százalékhoz.

Veres az általános forgalmi adó legmagasabb kulcsának 5 százalékos, jövő év janár elsejétől tervezett csökkentésével magyarázta a várható, minden eddiginél alacsonyabb inflációt. A pénzügyminiszter szerint az áfacsökkentés 1,7 százalékkal csökkenti majd a fogyasztói árak emelkedését.

(teletext.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.