A globális látványosság ünnepe – így jellemzi az Independent a Live 8 koncertláncolatot, amely öt földrészen, a világ tíz pontján zajlott szombat reggeltől vasárnap hajnalig – olvasható a BBC lapszemléjében.
A Live 8 egyik színpadán megjelent egy etióp túlélő, Birhan Woldu, aki 20 évvel ezelőtt még felpuffadt, éhező kisgyerek volt, ma pedig egészséges fiatalasszonyként él a Live Aid segédkoncertnek köszönhetően. „Köszönet a világnak” – olvasható a Sun című bulvárlap címlapján, amelyen az etióp nő Bob Geldoffal, a koncert szervezőjével látható. A Mail, az Express és a Mirror című lapok is Birhan Wolduról cikkeznek, akivel Madonna kéz a kézben adta elő Like a Prayer című számát.
A újságok többsége szerint a zene és tánc hétvégéje után most a G8-országok politikusain a sor, hogy javítsanak a legszegényebb térség, Afrika helyzetén.
Afrikai lapok a Live 8-ról
A vasárnapi dél-afrikai lapok lelkesen üdvözölték a Live 8 koncertláncolatot, ugyanakkor a kommentátorok már előre, a július 6-án kezdődő G8-csúcsra tekintenek.
A johannesburgi Sunday Times szerint lenyűgöző volt a koncertsorozat, amely (a legfordíthatatlan Gr8est nyelvi játékkal élve) a világon a legnagyszerűbb shownak nevezi a Live 8-at. A lap az események közül kiemelte, amikor a londoni koncerten Sir Paul McCartney és a U2 közösen elénekelte a Beatles Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band című örökzöldjét.
Egy másik dél-afrikai lap, a Mail and Guardian szerint Bonónak, a U2 énekesének igazán nagy sikere volt Londonban, míg a földgolyó másik felén Björk lépdelt büszkén a színpadon. Bill Gatest úgy üdvözölték, mint egy rocksztárt. Azonban a lap a leginkább inspirálónak Nelson Mandela, volt dél-afrikai elnököt tartotta, aki személyes jelenlétével fejezte ki szolidaritását a Live 8 céljaival.
A kenyai Daily Nation ugyanakkor kritizálja, hogy a látszat szerint a G8-csúcs valószínűleg a támogatások emelésére és az adósság könnyítésére fog koncentrálni. A cikk írója úgy véli, hogy a segélyek növelése nem oldhatja meg hirtelen a problémákat, hiszen Afrika eddig is több egy főre jutó támogatást kapott, mint bármely más régió. Az egész világnak össze kellene fognia, hogy újragondolják, hogy az Afrikában uralkodó szegénységen hogyan enyhíthetnének – írja a lap.
Ugyanakkor a dél-afrikai Business Day szerint a segély kérdése mindig az afrikai külpolitika eszköze lesz, és figyelmezteti a kontinens országai arra, amit úgy hívnak, hogy a hála hiánya. A cikkíró úgy véli, a G8-vezetők őszintén akarnak tenni az afrikai nyomor és szegénység mérsékléséért.
A Mail and Giuardian jegyzetírója viszont szintén szkeptikus, és az adósság enyhítésének feltételeit kritizálja.

Tragédia Gödöllőn: iskolai bántalmazás miatt vethetett véget életének a kislány