Békétlenség: most a Békés megyei MSZP-ben

Hetek óta tartja feszültségben a szocialista párt Békés megyei szervezetét a Karsai József jelölése körüli huzavona. A búzaégető akciójával elhíresült MSZP-s képviselőt egyesek nem szívesen látnák a jelöltek között, visszahívását az országos elnökségnél és az etikai bizottságánál követelik a helyi szocialisták.

MNO
2005. 07. 18. 11:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MSZP Békés megyei területi szövetségének elnöksége a párt elnökségénél és etikai bizottságánál követeli Karsai József visszaléptetését az egyéni képviselőjelöltségtől – cikkezik a Magyar Hírlap. A szervezet arra hivatkozik, hogy a párt jelöltállítási szabályzata szerint nem lehet képviselőjelölt az, aki nem tesz vagyonnyilatkozatot vagy valótlanul nyilatkozik. Karsai februárban tett ugyan bevallást, de a jövedelmekről szóló részbe semmit sem írt. A helyiek szerint ugyanakkor Karsai országgyűlési munkáján túl közgyűlési képviselőként, bizottsági tagként, battonyai képviselőként és a városi Etanol-előállító Kft. tulajdonosaként is vesz fel pénzt – teszi hozzá a cikkíró.

A helyieknek nincs túl sok esélye Karsai kiszorítására a politikából: a Magyar Hírlap úgy tudja, Tóth Sándor – akivel együtt vették listára Karsait júniusban – azért hátrált meg a jelöléstől, mert nem akarta, hogy megismétlődjön mindaz, ami 2002-ben történt, amikor felsőbb utasításra az utolsó pillanatban kellett visszalépnie. Tóth Sándor úgy véli, Karsai mellett lehetetlen érvényesülni, a vállalkozónál alkalmasabb jelöltek sem merték vállalni a megmérettetést vele szemben – írja a lap.

Megkeresésünkre Dr. Simon Gábor, az MSZP Országos Etikai és Egyeztető Bizottságának elnöke közölte: az országgyűlési képviselőjelöltek kiválasztása nem tartozik az etikai bizottság hatáskörébe.

Karsai ugyanakkor politikai támadásként értékelte, hogy egy apró és utóbb kiigazított figyelmetlenség miatt megpróbálják ellehetetleníteni. Elismerte, hogy a vagyonbevallás kitöltésekor ügyvédje hibázott, mert kifelejtette a jövedelmeket, ezt azonban azóta pótolta. Hangsúlyozta: eszében sem volt eltitkolni a képviselőségért járó sovány tiszteletdíjakat. Az összeg sokszorosát áldozom helyben a rászorulókra, az etanolüzemre pedig eddig csak költöttem, nemhogy hasznot vettem volna ki belőle – védte magát a vállalkozó a Magyar Hírlapnak.








Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.