„Megdöbbenéssel értesültem azokról a feltételezésekről, miszerint
hangfelvételt készítettem volna a Szekeres Imre és köztem zajlott június 22-i beszélgetésről. Határozottan állítom, hogy semmiféle hangfelvétel nem készült! Soha nem szoktam diktafonnal járkálni! A beszélgetés szövegét emlékezetből írtam le még aznap délután, de a tartalmi részeket tekintve a leírt szöveg teljes mértékben megegyezik az elhangzottakkal. A belső használatra szánt dokumentumot ezután kör e-mailben küldtem szét az ÉFP
tagjainak és más párttagoknak” – írta péntek esti közleményében Kertész Krisztián, az MSZP Ésszerűség és Felelősség Platformjának alapítója.
Ismert: az MSZP-tagokhoz – illetve a sajtóhoz – a napokban eljutott egy olyan e-mail, amely egy beszélgetés jegyzőkönyvét tartalmazza Szekeres Imre elnökhelyettes és Kertész Krisztián szocialista politikus között. Kertész Ésszerűség és Felelősség néven új platformot kívánt alapítani (illetve álláspontja szerint meg is alapította) az MSZP-ben; ezt azonban az elnökség ellenzi, mivel „a platform megalakulásal nem esik egybe a párt céljaival, és nem felel meg az alapszabály-követelményeknek” – derül ki a beszélgetés „leiratából”. A dokumentumban foglaltak szerint az elnökség döntéséről Kertészt nem értesítették; a platform alapítója a beszélgetés során azzal érvelt, hogy a vétóra az elnökséghez nincs joga. Ezt Szekeres nem tudta cáfolni.
A fiatal MSZP-s politikus egyébként a dokumentum szerint „sajtónyilvánosságot” helyezett kilátásba arra az esetre, ha az elnökség „antidemokratikusan és alapszabály-ellenesen” elnyomja kezdeményezésüket. Az MNO információi szerint platformjukhoz eddig több mint 300 párttag csatlakozott, vagyis a szerveződés országos platformnak minősül. Az MSZP alapszabálya szerint „az országos platform joga, hogy a párt infrastruktúráját igénybe vegye és az alapszabály előírásai szerint részt vegyen az országos testületek munkájában, illetőleg azok tevékenységéről tájékozódjék. Beadványára a megkeresett párttestületnek harminc napon belül válaszolnia kell. Az országos platformot a kongresszuson a kongresszusi ügyrendben megállapított mértékű külön időkeret illeti meg”. Elképzelhető, hogy pártja nem kívánja fenti jogosultságokat megadni annak a Kertész Krisztiánnak, aki a Gazdasági Klub alelnökeként több fórumon „nemszeretem” gondolatokat képviselt: egy tanulmánya azt boncolgatja, hogy a pártok azért nem képesek ellenállni a vállalati lobbik nyomásának, mert finanszírozásuk nincs megoldva, ami azt eredményezi, hogy egy kampányhoz szükséges „hiányzó összegeket kénytelenek összelopni”. (Kertész Krisztián megállapítása kisértetiesen emlékeztet Lendvai Ildikónak a Tocsik-botrány kirobbanásakor tett nyilatkozatára. A jogásznő 804 milliós sikerdíja miatt kirobbant botrány másnapján a politikusnő is a pártok alulfinanszírozottságáról kezdett el beszélni, pedig akkor még senki nem tudta, hogy százmilliók landoltak az MSZP és az SZDSZ holdudvarában.) Kertész álláspontja szerint ma Magyarországon számos esetben elõfordul, hogy az egyének a társadalmi közérdekkel szembefordulva képviselik önön érdekeiket.
Lendvai Ildikó szocialista frakcióvezető mindazonáltal tegnap a Nap-keltében kijelentette: a minap kipattant ügy mindössze egy „hülye affér”.

Sebestyén Balázs polgárpukkasztó kijelentést tett az 1,2 milliárdos lottónyereményről