Felfüggesztett börtön Chilavertnek

Egy párizsi bíróság okirat-hamisításért hathónapos felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte Jose Luis Chilavert-t, a paraguayi labdarúgó-válogatott volt kapusát.

MNO
2005. 07. 09. 13:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egykori klubja, a Racing Strasbourg vezetői azért perelték be a 39 éves játékost, mert az egy önmaga gyártotta szerződésre hivatkozva fizetésén felül 2,4 millió eurót követelt tőlük.

Chilavert – aki 2000 és 2002 között volt a francia csapat tagja – a bírói döntés értelmében 10 ezer eurót is kénytelen lesz leszurkolni volt egyesületének, valamint jelképesen egy euróval kell kiengesztelnie Patrick Proisy klubelnököt, akit nyilvánosan rasszizmussal vádolt.

A remek büntető- és szabadrúgásai mellett botrányairól is elhíresült hálóőr tavaly november 15-én búcsúzott a közönségtől. A sztár az 1998-as és a 2002-es világbajnokságon csapatkapitánya volt a paraguayi válogatottnak. Pályafutása során 62 (!) gólt szerzett.

origo

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.