Az EU jogalkotási procedúrája szerint a parlamenti nem az irányelvjavaslat bukását jelenti, a Miniszterek Tanácsának sincs módja újra napirendre tűzni azt.
A számítógépes találmányokat eddig is lehetett Európában szabadalomként bejegyeztetni, mégpedig az 1973-ban Münchenben elfogadott Európai Szabadalmi Egyezmény kitételeinek megfelelően a Európai Szabadalmi Hivatalnál (ESZH), vagy a nemzeti hivataloknál. Noha a müncheni egyezmény egyértelműen kizárja a számítógépes programok szabadalmaztathatóságát, mégis közel 30 000 olyan szabadalomat engedélyeztek, amelyek szoftveres eljárásokkal kapcsolatosak. Ezt az ellentmondást – és a nemzeti fiókhivatalok szabályrendszereinek diszharmóniáját – próbálta megszüntetni egy egységes európai szabályozás kialakításával az irányelvjavaslat, amelynek kidolgozása 2001-ben kezdődött.
A direktívajavaslat elutasítása egyértelműen a kicsik győzelmét jelenti. A nagyvállalatok ugyanakkor azzal vigasztalódhatnak, hogy a korábbi rendszer szerint – az ESZH-nál és a nemzeti szabadalmi hivataloknál – továbbra is képesek lesznek megvédeni szellemi tulajdonukat.
it.news

Gyermeknapra üzent a miniszterelnök