Az időközi választást azért kellett megtartani, mert egy jogerős bírósági döntés elmarasztalta a faluvezetői tisztséget korábban is betöltő Pávai Istvánt, emiatt a munkaviszonyát meg kellett szüntetni. A polgármester a helyi kisebbségi önkormányzat elnökével, Setét Tiborral került összetűzésbe. A bíróság a tettlegességig fajuló ügy miatt pénzbüntetésre ítélte a semjéni polgármestert idén tavasszal.
Pávait a bíróság a közügyektől nem tiltotta el, ezért indulhatott a választáson. Rajta kívül a faluvezetői tisztségért Deákné Bányász Zsuzsanna is ringbe szállt, aki évekkel ezelőtt ugyancsak volt már polgármester az alig 500 lakosú Semjénben. (radio.hu)
Orbán Viktor évet értékelt és Zelenszkijnek üzent, Von der Leyen döbbenetes kijelentést tett















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!