A rádió közleményben tudatta: az intézmény a műsorbiztonság fenntartását, valamint a belsős és külsős munkatársak egzisztenciáját tartja elsődleges szempontnak. A rádió ugyanakkor egyéb kifizetéseit, így például szerződéses partnereinek járandóságát, kénytelen viszszatartani. „A Magyar Rádió Rt. az ebből adódó többletköltségeket és károkat a Magyar Rádió Közalapítványra hárítja át” – áll továbbá a közleményben.
Halász János fideszes képviselő elmondta, a kuratórium elnöke azt hiszi, hogy teljesíti küldetését, közben csak törvényt sért. – Felháborító, hogy az MSZP kegyeit élvező Gellért Kis ilyet megtehet egy közintézménnyel – tette hozzá Halász. Újhelyi István, az MSZP médiapolitikusa úgy véli, ez nem politikai kérdés, ezért nem is kívánt állást foglalni az ügyben. Az SZDSZ részéről Pető Iván kifejtette: Gellért Kis Gábor felelősségteljesen cselekedett. Ha esetleg kiderül, hogy valóban illegitim a rádió vezetése, úgy a főkurátort terheli annak felelőssége, hogy pénzt adott a jogtalanul pozícióban lévő emberek kezébe – fogalmazott a szabad demokrata politikus. Pettkó András MDF-es képviselő szerint a két nagy párt bűne a rádióban kialakult helyzet, de Gellért Kis lépését mélységesen elítélte.
A rádiót illető 650 millió forintot az ORTT Műsorszolgáltatási Alapja bocsátja az intézmény rendelkezésére. Kovács György, a testület MSZP-s elnöke a lapnak elmondta, a rádió jelenlegi helyzetében sem helyesnek, sem indokoltnak nem tartja Gellért Kis Gábor intézkedését.

Ők az ukrán kémek, akiket Magyarország kiutasított