Korainak bizonyult a bizottság alelnökének kijelentése az ülés elején, hogy végre az első érdemi ülését tartja a bizottság május óta – jelentette az Info Rádió tudósítója. A képviselők nem tudtak megállapodni abban, hogy Gyurcsány Ferenc jelenlegi vagy jelenlegi és volt cégeit, illetve azok állami megrendeléseit vizsgálják-e, nem született döntés arról sem, hogy jelenlegi vagy korábbi vezetők, köztisztviselők szerepével is foglalkozzanak-e, és abban sem értettek egyet, hogy személy szerint kik kerüljenek szóba. Szóval a bizottság ülése néha nyelvtani vitába torkollott a tudósító szerint.
A kormányoldal szerint csak a 2002 utáni időszakot lehet vizsgálni, mert Gyurcsány Ferenc előtte magánszemély volt. Az ellenzék nem így látja. Szijjártó Péter, a bizottság fideszes elnöke két embert javasolt megvizsgálni. Szilvásy György az egyik, ő most Gyurcsány Ferenc kabinetfőnöke, korábban több minisztériumban volt vezető, és Gyurcsány Ferenc egyik korábbi cégében, a Perfektben vezérigazgató volt. A másik név Szabó Pál, a Posta vezérigazgatója, aki két Gyurcsány-cégben volt tag, illetve vezető. A Fidesz rajtuk kívül javasolta még felvenni a listára Kiss Elemér volt kancelláriaminisztert, Apró Piroskát, aki Horn Gyula kabinetfőnöke volt, illetve Gyurcsány Ferenc anyósa, és Dobrev Klárát, a kormányfő feleségét.
A kormányoldal képviselői ezeket a javaslatokat nem fogadták el, szerintük az ellenzék alap nélkül dob be neveket.
Azzal kapcsolatban, hogy mennyi támogatást, illetve állami megrendelést kaptak a kormányfő cégei, egészen más adatokat hozott a két oldal. A kormánypártok szerint összesen körülbelül 800 millióról van szó, de ennek majdnem 90 százalékát a Fidesz-kormány idején kapták ezek a vállalatok, 2003 májusától csak 880 ezer forint jutott nekik. A Fidesz ezzel szemben fél milliárdról beszélt 1995-től mostanáig – hangzott el az Info Rádióban.
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
