Kulcsárt nem lepte meg Schönthal hazatérése

Nem lepte meg Kulcsár Attilát, a K&H-botrány elsőrendű vádlottját, hogy Schönthal Henrik feladta magát a hatóságoknak, de szerinte a Schönthal elleni gyanúsítás nem állja meg a helyét. Kulcsár a Népszavának adott interjújában elmondta, nem tud arról, hogy vádlott-társai vádalkut kötöttek volna. Volt üzlettársait azzal gyanúsítja, hogy letartóztatása alatt kifosztották. • Bárándy lemondott Schönthal védelméről• Mégsem helyezték előzetesbe Schönthal Henriket• Bárándy szerint nem összeférhetetlen, hogy elvállalta Schönthal védelmét• Összeférhetetlen Bárándy Péter ügyvédi megbízása?

MNO
2005. 09. 07. 13:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sajnálja a történteket és tetteiért vállalja a felelősséget – jelentette ki a K&H brókerbotrányának főszereplője, Kulcsár Attila a Népszavának adott interjújában.

Az ügy első számú vádlottja azt állította, hogy az egyszerű ügyeskedésnek indult sikkasztássorozat kárértékét tévesen állapították meg. Az ügyészség legfeljebb 8 milliárd forintról beszél, ám valójában 4-5 milliárdról lehet szó – mondta. Véleménye szerint az ügyészség négy jelentős elemmel nem számolt a kárérték meghatározásánál, mivel a szakértői anyagok számszaki megállapításai nagyon hiányosak, így az ügyészség egy maximális összeget tudott csak meghatározni a konkrét hiány helyett.

Kulcsár Attila a Britton cégcsoporton belüli egykori üzlettársait – Kerék Csabát és Mészáros Jánost – azzal gyanúsította meg, hogy letartóztatása alatt kifosztották, amit lehetett, kimentettek maguknak a cégből, pedig a Brittonban felhalmozott vagyon fedezte volna a bank hiányát.

Kulcsár beszélt bécsi elfogásának történetéről is, ezzel kapcsolatban elmondta: Molnár Csabát, az ügy akkori főnyomozóját utasították, hogy hallgassa el, hogy hazahozatala érdekében ő vette fel a kapcsolatot a rendőrséggel. Arra a kérdésre, mit keresett nála Bécsben Bácskai János, a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ azóta felfüggesztett vezetője, úgy fogalmazott: csak a munkáját végezte, de a főnökei becsapták, ezek után beáldozták, miközben nekik segített a tőle hallott háttér-információkkal.

Kulcsár Attila közölte azt is: nem tud arról, hogy vádlott-társai közül bárki is vádalkut kötött volna, mint ahogyan ő sem, és politikai vonzatai szerinte nincsenek az ügynek. Arra a kérdésre, hogy brittonos ünnepségeken miért koccintott rendszeresen a belügyminiszter férjével, Jegesy Andrással, azt mondta: ha pohár volt a kezükben, mindig koccintottak.

A bíróság valószínűleg sikkasztás miatt vonja majd felelősségre, és azonosítja azokat, akik éveken keresztül hasznot húztak a tevékenységéből – fejtegette, hozzátéve: reményei szerint a bank nyomozói a tárgyalás megkezdéséig minden fillérről ki fogják deríteni, kihez mennyi került, és ha nem is tudnak ebből mindent visszaszerezni, de legalább tudják, hogy kiknél keressék.

Kulcsárt nem lepte meg, hogy az ügy egy másik fontos szereplője, Schönthal Henrik feladta magát a hatóságoknak, de kijelentette: a Schönthal elleni gyanúsítás szerinte nem állja meg a helyét. Az arab személyeknek átutalt összeg jelentős része nem bűncselekményből származott, az pedig főképp nem igaz, hogy ez 6,2 milliárd forint lett volna – fogalmazott. MInt mondta, a nyomozóhatóságok e tekintetben készpénznek vették a tőkepiaci szakértő téves, pontatlan és rendkívül hiányos megállapításait.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.