A Ferencvárosi Torna Club hétfői elnökségi ülésén a tagok döntésükkel hozzájárultak, hogy az Üllői úti stadion 11 éves használati joga az államhoz kerüljön. Így lehetővé válik, hogy pályázatot írjanak ki egy új, 30-35 ezer néző befogadására alkalmas stadion építésére, amely 2008-ig felépülne és az egyik helyszíne lehet a 2012-es magyar–horvát közös rendezésű Európa-bajnokságnak.
Az FTC a jog lemondásának ellentételezéseként Furulyás János klubelnök szerint is jelentős összeget kap az államtól. A kormány határozata után jöhet létre egy megállapodás az állam és az FTC között a pályahasználatról, amely rögzíti, hogy a klub hol rendezheti mérkőzéseit az építkezés alatt, és ezért mekkora költségtérítéshez juthat. Furulyás János arról tájékoztatott, hogy a korábban felvett 238 millió forintos OTP-hitelt ez nem befolyásolja, azt a klub vagy saját forrásból, vagy az államtól kapott összegből fogja rendezni október 31-ig.
A kormány szerdai ülésén napirenden lesz az Üllői úti stadion államhoz kerülésének az ügye, ám a pályázat kiírására várhatóan további egyeztetések után kerülhet sor – közölte Énekes Zoltán, a Nemzeti Sporthivatal (NSH) kabinetfőnöke. A kabinetfőnök nem árult el konkrét összeget, amelyet az állam fizetne az FTC-nek a használati jogról való lemondás ellentételezéseként. Énekes hozzátette: a kormány döntése független attól, hogy a magyar–horvát közös pályázat versenyben marad-e novemberben, amikor az UEFA háromra szűkíti a 2012-es Eb rendezésére kandidálókat.
Énekes kiemelte: az állam nem hagyhatta, hogy a magyar sport egyik alappillére elvesszen, ezért valamilyen megoldásra törekedett. Hozzátette, hogy az FTC a magyar sport számára is fontos, így az állam úgy érezte, lépnie kell.
Horváth K. József, az FTC kommunikációs igazgatója nem támasztotta alá a sajtóban megjelent információkat az államtól kapott összeg nagyságáról (1,5-1,7 milliárd forint látott napvilágot), csupán annyit árult el, hogy valóban jelentős összegről van szó, amelynek egy része fedezné a tartozásokat, míg a többi pénz bankba kerülne, és a kamatok jó időre biztosítanák a klub 11 szakosztályának működését. Hozzátette: úgy tudja, a kabinet rövid határidőn belül tárgyalja az ügyet, és kedvező, hogy az utóbbi időben felgyorsultak az események.
Horváth K. kiemelte: az állam által kiírandó pályázat feltételei között az FTC Labdarúgó Rt. működtetése is kitételként szerepelhet. A klubnak elsőbbségi joga lehet az új stadion használatára. Az ma még természetesen kérdéses, hogy a bevételből a jelenleg fizetendő 25 százalék helyett mekkora összeget kell ezért fizetni.
Korábban a Ferencváros egy kisebb, 20-22 ezres futballstadion építéséhez keresett befektetőt, amely a klub igényeit kielégítette volna, az állam azonban ennél nagyobb létesítményt akar építeni. A később kiírandó pályázaton indulhatnak mindazon cégek, amelyekkel eddig Furulyás János tárgyalásban volt. Miután az állam nem adta át 49 évre a terület vagyonkezelői jogát az FTC-nek, ahogy arra korábban kifejezte hajlandóságát, és az elmúlt másfél évben nem írt ki pályázatot a terület hasznosítására, így értelemszerűen az FTC-ben fantáziát látó befektetők nem is tudtak elindulni rajta. Az FTC elnöksége egy korábbi ülésén mindhárom eddig érdeklődő befektetőjelöltet támogatásáról biztosította.
Gyökeres Viktor Londonban folytathatja, óriási áldozatot hozott érte
