Vezető állami tisztviselők Gyurcsány Ferenc cégeiben?

Az Apró-Gyurcsány-érdekkör vagyongyarapodását vizsgáló parlamenti bizottság szerdai ülésén arról tárgyaltak, hogy vezető tisztségviselők és állami tulajdonú társaságok szereztek-e tulajdonrészt, vagy jutottak-e vezetői tisztséghez a miniszterelnök vállalkozásaiban. Szijjártó Péter az ülés előtt úgy fogalmazott: a kormányfő politikai-gazdasági és magánjellegű kapcsolatai egy „nagyon sűrűn átszőtt hálót" alkotnak, amelyet nehéz kibogozni.

MNO
2005. 09. 14. 16:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Apró-Gyurcsány-érdekkör meggazdagodását vizsgáló parlamenti bizottság mai ülésén arról tárgyaltak, hogy vezető tisztségviselők és állami tulajdonú társaságok szereztek-e tulajdonrészt, vagy jutottak-e vezetői tisztséghez a miniszterelnök vállalkozásaiban. Az ülésen elhangzott: csak további meghallgatások után lehet választ kapni a feltett kérdésre.

Az ülésen szóba került Kiss Elemér, Szabó Pál, Szilvásy György, Dobrev Klára és Apró Piroska közéleti és gazdasági szerepe. A bizottság ülésén vita bontakozott ki arról, hogy vizsgálható-e Kiss Elemér volt kancelláriaminiszter és Szabó Pál, a Magyar Posta jelenlegi vezérigazgatójának szerepe, mert mindketten felügyelőbizottsági tagok voltak a miniszterelnök egy cégében.

A szocialista Vadai Ágnes a gazdasági társaságokról szóló törvény egyik szakaszára hivatkozva kijelentette: egy részvénytársaság vezetését az igazgatóság látja el, tehát a felügyelő bizottsági tagság nem vezetői pozíció, ám a fideszes Papcsák Ferenc erre úgy reagált ugyanezen törvény egy másik paragrafusára utalva, hogy a társaság képviselete is a felügyelő bizottsági tag feladatkörébe tartozik, és ez kimeríti a vezetői megbízatást.




„Gyurcsány Ferenc kapcsolatrendszere egy olyan poliphoz hasonlít, amelyet, ha minél hosszabban vizsgálunk, akkor annál több karja tűnik elő„ – közölte az ülés előtt tartott sajtótájékoztatóján Szijjártó Péter. A politikus úgy fogalmazott, a kormányfő politikai-gazdasági és magánjellegű kapcsolatai egy „nagyon sűrűn átszőtt hálót” alkotnak, amelyet nehéz kibogozni.

A kormányfő jelenlegi és volt cégeinek tisztségviselői és tulajdonosai az állami szférában is felbukkannak, mint állami vállalatok vezetői, illetve magas állami tisztségek viselői, és ha megfigyeljük azokat a privatizációs tranzakciókat és hitelfelvételeket, amelyek eddig a bizottság munkája során felvetődtek, akkor meg lehet állapítani, hogy Gyurcsány Ferenc kapcsolatrendszere nagy szerepet játszhatott abban, hogy jelenleg megtalálható a száz leggazdagabb magyar ember listáján – közölte Szijjártó Péter, a Gyurcsány- bizottság fideszes elnöke a testület szerdai ülése előtt tartott sajtótájékoztatóján.

Az ülés előtt szintén sajtótájékoztatót tartott Vadai Ágnes, a testület szocialista alelnöke, aki azt kifogásolta: az előterjesztés írásos anyagában az szerepel, hogy Kiss Elemér 1994-ig volt a Minisztertanács Hivatalának vezetője, majd a Környezetvédelmi Minisztérium közigazgatási államtitkára, holott csak 1991-ig viselte a tisztségeket. Vadai Ágnes úgy véli, ezzel a tények „hazugságként való beállítása történik meg„. Szijjártó Péter erre reagálva azt közölte, csupán a egy szám elütéséről van szó. Az újságíróknak kiosztott előterjesztésben az 1991-es évszám szerepelt – jelenti a távirati iroda.

(Forrás: Magyar Rádió, Hír TV)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.