22 milliárdos kiesést okoznak a regisztrációs adót érintő változások?

A Magyar Gépjármű-importőrök Egyesülete (MGE) és a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetsége (Gémosz) szerint a regisztrációs adót érintő, jövőre hatályba lépő módosítások összesen 22 milliárd forint adóbevétel-kiesést okoznak a központi költségvetésnek.

MNO
2005. 10. 25. 16:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Győző Gábor, az MGE ügyvezető főtitkára kiemelte: a törvénymódosítás arra ösztönzi az autóvásárlókat, hogy új helyett használtat vegyenek, mivel bevezeti az avultatás intézményét, amely alacsonyabb adótételt állapít meg a használt járműveknél, mint az újaknál. Mivel a jövő évi regisztrációs adó törvény alapján feltételezhetően 126 ezer használt és 144 ezer új autó talál gazdára, a magyar 1–10 éves személygépkocsipark átlagos értéke legalább 10 százalékkal csökken.

(teletext.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.