Botrány a BKV-vezér prémiuma körül

MNO
2005. 10. 26. 7:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem hagyta jóvá az Aba Botond BKV-vezérigazgató prémiumfeltételeiről szóló javaslatot tegnapi ülésén a városháza tulajdonosi bizottsága. Az ellenzéki képviselők ugyanis nem vettek részt annál a szavazásnál, amikor az elnök zárt ülést akart elrendelni a prémiumfeladatokról. Az ellenzék szerint az anyag nem tartalmazott semmilyen titkos információt, és – hangsúlyozták – a főváros lakóinak is ismerniük kell, hogy mit kell teljesítenie a BKV vezérigazgatójának a prémiumért. Mivel az ellenzék nem vett részt a szavazásban, az ülés határozatképtelenné vált. A prémiumfeltételekről a jövő heti ülésen ismét tárgyalnak.

Aba idei munkáját mintegy húszmillió forintos prémiummal jutalmaznák, ha teljesítené a bizottsági előterjesztésben szereplő, de egyelőre jóvá nem hagyott feltételeket – értesült a Népszabadság. A havonta 670 ezer forintos illetményben részesülő vezérigazgató az előző évekhez hasonlóan körülbelül 20 milliós prémiumra számíthat. Aba Botondot a BKV tavaszi, a főváros engedélye nélkül végrehajtott járatritkítása miatt 20 százalékos prémiummegvonással büntették. Az idei prémium 24 millió forint lenne, ebből vonnák le a 20 százalékot.

A BKV vezérigazgatójának járó prémium konkrét összegéről egyébként az társaság igazgatósága dönt a fővárosi bizottság által elfogadott feltételek alapján. (nol.hu, MNO)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.