Ideiglenes igen az orosz kommunista, fasiszta párt működésére?

Az orosz Legfelsőbb Bíróság megváltoztatta a moszkvai kerületi bíróság döntését, és nem engedélyezte a szélsőbaloldali Nemzeti Bolsevik Párt betiltását és feloszlatását. – Remény van arra, hogy demokrácia lesz Oroszországban. A Legfelsőbb Bíróság döntése azt is jelenti, hogy a Dumán kívüli pártoknak is van joguk a létezésre – örvendezett a számára is meglepő hír hallatán Eduard Limonov, a Nemzeti Bolsevik Párt vezetője.

Jack Corn
2005. 10. 19. 9:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tizenöt hónapos (!) töprengés után, a moszkvai kerületi bíróság tavaly júniusban határozatot hozott, hogy a fiatal radikális kommunistákat tömörítő, jelképeiben és célkitűzéseiben egyaránt fasiszta párt tevékenysége nem felel meg a fennálló törvényeknek és a hatóságok elindíthatják a párt betiltásához és feloszlatásához vezető jogi és gyakorlati lépéseket.

Vitalij Varivoda, a nemzeti bolsevikok ügyvédje fellebbezett a döntés ellen, és kérésének helyt adott a belső harcokkal küzdő, és az orosz rendszerváltást kísérő mindennapos politikai és jogi küzdelemtől félig lebénult orosz Legfelsőbb Bíróság.

Limonov pártvezér véleménye szerint az országos taglétszámuk meghaladja a 17 ezer főt és az LB döntése után még tovább fognak erősödni, és szerinte ez enyhébb ítéletet fog eredményezni a jelenleg még a vádlottak padján ülő 39 kopasz munkásmozgalmi harcosnak is. A forradalmi hévtől lendületbe jött párttagok a tavaly decemberi elnökválasztási kampány idején rövid időre erőszakkal elfoglalták Putyin elnök újraválasztási kampányának egyik belvárosi irodáját és az orosz elnököt az újraválasztás helyett a politikai élettől való azonnali visszavonulásra szólították fel.

Az egy tőről fakadó kommunista és fasiszta ideológia élő bizonyítékaként működő párt tevékenysége már régóta szálka a Putyin-féle áldemokrácia felé terelt orosz tömegek szemében. A kommunista Hitlerjugendként fekete egyenruhában és bakancsban masírozó elvtársak tavaly egy óriási lepedőre írt, Putyint gúnyoló verset függesztettek ki a nyugati újságírók által is kedvelt Vörös téri Rosszija luxusszállodának az ablakából, jó alkalmat adva ezzel a külföldi és hazai fotósoknak, hogy a képeikkel bizonyítsák az élő orosz demokrácia létét. Az orosz labdarúgó válogatott eredményeivel elégedetlen focirajongó ifjúkommunista pártmunkások pedig narancslével öntötték nyakon a válogatott szövetségi kapitányát.

A szétesett Szovjetunió életben maradt hívei szerint a nemzeti bolsevikok „csak szégyent hoznak ránk,„ és az Oroszország történelmében eddig még soha meg nem valósult demokráciában még mindig reménykedő milliók véleménye ebben az esetben megegyezik Putyin elnökkel, aki az újraválasztása után ádáz harcot hirdetett a „komolytalankodó és veszélyes fiatalok” ellen.

Natalia Vesnyakova, a nem várt LB ítélettel nevetséges és kellemetlen helyzetbe hozott államügyész sajtófelelőse még aznap bejelentette, hogy haladéktalanul fellebbezést adnak be a mostani döntés ellen, és egyúttal kérni fogják a moszkvai kerületi bíróság korábbi betiltó határozatának mielőbbi jogerőre emelését.

Forrás: Interfax, RIA Novosti, Moscow Times

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.