Bácskai János tábornok tagadta a terhére rótt cselekmények elkövetését a K&H-üggyel összefüggő büntetőügy megismételt eljárásának újratárgyalásán hétfőn. Bácskai vallomásában elmondta, családi háza elektronikus riasztórendszerrel van ellátva, az épületet nyitás- és mozgásérzékelőkkel szerelték fel. Az iratot abban a tudatban vitte haza, hogy azt otthonában páncélszekrényben tárolja, a kiépített biztonsági rendszer pedig jelzett volna bármiféle behatolást. Kiss Károly tanácsvezető bíró ezt követően zárt tárgyalást rendelt el.
Az ügyben tanúként meghallgatott Kulcsár Attila a kérdések többségére megtagadta a választ – írja az MTV Teletext. Kulcsár elmondta: Bácskait 2003 tavaszán ismerte meg, ezután többször találkoztak, de arról nem beszélt, mi hangzott el közöttük.
A Bácskai-per újratárgyalása a mai napon kezdődött Szegeden, a Csongrád Megyei Bíróságon. A tárgyalás kezdetén a Kiss Károly hadbíró alezredes elnökletével eljáró tanács a korábban eljáró bíróságok döntését, valamint a vádiratot ismertette – számolt be a a Hír Televízió.
A Csongrád Megyei Bíróság Katonai Tanácsa 2005. október 3., 5., 10., 12., 17., valamint 19. napján tárgyalja Bácskai János dandártábornok hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás bűntette és gondatlanságból elkövetett államtitoksértés vétsége büntetőügyét – tájékoztatott korábban a bíróság sajtószóvivője. Lamperth Mónikának, Kiss Péternek, valamint Tóth Andrásnak október 12-én kell tanúskodnia a bíróság előtt – értesültünk.
Emlékezetes: Bácskai János dandártábornok büntetőügyének újratárgyalása 2005. június 7-én kezdődött volna Szegeden, az ügyben tanúként idézték meg többek között Lamperth Mónika belügyminisztert, Kiss Péter kancelláriaminisztert, Tóth Andrást, a Polgári Titkosszolgálatokat felügyelő államtitkárt, továbbá Lusztig Pétert, a belügyminiszter tanácsadóját. A Csongrád Megyei Bíróság Katonai Tanácsa akkor arra való tekintettel halasztotta el a tárgyalást, hogy Kulcsár Attila betegség miatt orvosi kezelés alatt áll, így a tárgyaláson nem tud megjelenni – tájékoztatott akkor a Csongrád Megyei Bíróság sajtószóvivője.
A Fővárosi Ítélőtábla Katonai Tanácsa 2004. november 10-én kelt végzésében azt az iránymutatást adta, hogy „tanúként kell kihallgatni Kulcsár Attilát, és szükség esetén szembesíteni kell Bácskai János dandártábornok vádlottal, valamint az érintett más tanúkkal az esetleges ellentmondások feloldása és tisztázása végett.” Ez jelenleg a tárgyalás elnapolása nélkül nem oldható meg. Továbbá azért, hogy a vádlottat és a tanúkat ne kelljen ismételten megidézni – pergazdaságossági okokból – a bíróság a tárgyalást elhalasztotta. A tárgyalás 2005 szeptemberében várható – fogalmazott az akkori közlemény.
Több ismert közéleti személyiséget, köztük három kormánytagot is Szegedre idézett meg tanúként a Csongrád Megyei Katonai Bíróság a Bácskai-perben. A dandártábornok ügyével hat napon keresztül foglalkoztak volna Szegeden: az első tárgyalás a köztársasági elnökválasztás második napján, június 7-én, délelőtt fél tízkor kezdődött volna: az ügyet ezen a napon kívül június 9., 14., 16., 21. és 23. napján tárgyalta volna a bíróság, Lamperth Mónikát, Kiss Pétert és Tóth Andrást értesüléseink szerint június 16-án hallgatták volna ki. Az NBH név nélkül nyilatkozó illetékese korábbi megkeresésünkre úgy nyilatkozott: Tóth államtitkár úr mint eddig is, teljesíteni fogja állampolgári kötelezettségét, ezért el fog menni oda, ahová beidézik. A Belügyminisztérium Kommunikációs Főigazgatóságán azt közölték, Lamperth Mónika belügyminiszter asszony „kétségtelenül jelen lesz” a tárgyaláson. Megkeresésünkre Kiss Péter sajtófelelőse azt közölte, nem tud felvilágosítással szolgálni az ügyben.
Ismert: Bácskai János dandártábornokot hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás bűntettével és gondatlansággal elkövetett államtitoksértés vétségével vádolja a Budapesti Katonai Ügyészség a brókerbotránnyal kapcsolatban.
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
