Változatlanul hagyja az alapkamatot a monetáris tanács?

A szakemberek úgy gondolják, hogy a monetáris tanács hétfői ülésén változatlanul hagyja a 6 százalékos alapkamatot.

MNO
2005. 10. 23. 10:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kamatvágási várakozások elmúltak, annak ellenére, hogy az infláció megítélésében optimistábbak az elemzők – állapítja meg a Reuters felmérésére hivatkozva a Magyar Rádió.

Az alapkamat megtartását vélhetően az államháztartási deficit alakulása miatt feltételezik: az elemzők ugyanis felfelé módosították a hiányra vonatkozó korábbi előrejelzéseiket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.