Emellett a FIFA döntése alapján a kluboknak sem kötelező elengedni válogatott játékosaikat a kuvaiti találkozóta, így a brazil szövetség, a CBF úgy döntött, inkább valamikor 2006-ban kerítsenek sort az összecsapásra. A szombati, az Egyesült Arab Emirátusok elleni meccset viszont megtartják.
A döntés hátterében az áll, hogy az európai klubok gyakran panaszkodtak a CBF-re, amiért barátságos találkozókra is el kell engedniük legjobbjaikat. Az olasz Internazionale például határozott tiltakozását fejezte ki, amiért el kellett engednie csatársztárját, Adrianót (képünkön) az arab túrára.
A CBF ugyanis hajlamos nem igazán a brazilokkal egy súlycsoportban lévő gárdákkal lekötni az edzőmeccseket. Idén már Hongkong válogatottjával is „összemérte erejét” a brazil csapat, a 2002-es vébére Izland és Malajzia elleni rangadókkal készültek, míg az 1998-as világbajnokság előtt egy negyedosztályú libalegelőn csaptak össze Andorrával.
nemzetisport.hu
A megszorítások miniszterelnöke, Bajnai a Tiszát segíti + videó















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!