Elnapolták a Környezetvédelmi Bizottság ülését

A bizottság napirendjén a Vásárhelyi-terv szerepelt, amellyel kapcsolatban a múlt héten demonstrációt tartott a Parlament előtt számos Tisza menti település vezetője.

MNO
2005. 11. 03. 15:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Tartsa be a kormány a már elfogadott törvényeket és országgyűlési határozatokat, különítsen el megfelelő összeget a Vásárhelyi-terv végrehajtásának jövő évre eső munkálataira a 2006-os költségvetésben!” Röviden összefoglalva ezt tartalmazta volna az az állásfoglalás, amelyről a Környezetvédelmi Bizottságban szavaztak volna. Ha határozatképes lett volna.

A kétperces testületi ülés után Turi-Kovács Béla, a testület fideszes elnöke úgy nyilatkozott, hogy miután a kormányoldal képviselői nem jelentek meg, a bizottsági ülést a házszabály rendelkezésének megfelelően ugyanezen napirendi pontokkal hétfő reggel 9 órára ismét összehívta. Ekkor már a megjelent képviselők létszámától függetlenül a bizottság határozatképes lesz.

A testület elnöke szerint megalapozott a pácini polgármester tiltakozása, mert elfogadhatatlan, hogy mindössze két tározó építésének munkálatait kezdték meg, és ez a kettő sem fog megépülni a jövő év végéig. Emellett el sem kezdték megvalósítani azokat az infrastrukturális beruházásokat, amelyek a térségben elengedhetetlenek.

Az a törvényi vállalás, amelyet a kormány egyébként a Felső-Tisza-vidékiek és egyáltalán a Tisza mentén élők számára vállalt, az az eltelt időszakban nem teljesült. A költségvetés pedig 2006-ban ismét nem tartalmazza azokat a forrásokat, amelyek szükségesek ahhoz, hogy a késedelem legalább részben behozható legyen – mondta a bizottsági elnök, aki szerint a kormány vállalása alapján 2007 végéig 130 milliárd forintot kellene beruházni ebben a térségben, ám ennek a 130 milliárd forintnak csak egy töredéke valósult meg. „Sajnálatos módon az is úgy, hogy az első évben 8 milliárd forinttal indult a költségvetés, amelyből mindössze 1,6 milliárdot sikerült elkölteni. Ezt követően ezt a pénzt átvitték a következő évre, és hozzácsapták a következő évi 8 milliárdhoz, amikor már 15 milliárdra lett volna szükség. Ebből mindenki megállapíthatja, hogy gyakorlatilag olyan költségvetési könyvelés folyik, amelynél nincs fedezete az egyes tételeknek” – tette hozzá Turi-Kovács Béla.
(radio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.