A kormányfő kiemelte, hogy mindenkinek jár az ötszázalékos illetményalap-növekedés, ám a többi forrást már eltérően állapítják meg. Gyurcsány hozzátette, hogy a fegyveres testületeknél januári emelésre lehet számítani, ami éves viszonylatban 4-5 százalékot meghaladó növekedést fog eredményezni, és véleménye szerint ez a mérték méltányosnak tekinthető, mivel ez a gazdasági növekedés volumenével egyenlő.
A miniszterelnök a rendvédelmi szervek állománygyűlésén leszögezte, hogy a rendőrség és a határőrség részére január 1-jével bevezetik a szolgálati időpótlékot mindazok számára, akik legalább 10 év szolgálati idővel rendelkeznek. Ez személyenként és havonta mintegy 5-10 ezer forint körüli bruttó illetménynövekedést jelent – tette hozzá Gyurcsány, aki szerint az intézkedés a hivatásos állományban lévők közül közel 32 ezer embert érint majd. A kormányfő szólt arról is, hogy bevezetik a közterületi pótlékot, amely a rendőrség állományából 13 ezer főt érint majd. A határőrségnél egy úgynevezett határrendészeti pótlékot vezet be a kabinet, amelynek értéke megegyezik a posztos rendőrök 16 500 forintjával – jelentette ki Gyurcsány.
A kormányfő ígérete szerint a nyomozói pótlék bevezetésével 20 százalékról 65 százalékra emelkedik az érintettek illetményalapja. A tűzoltóságnál a tervek szerint 2006-tól a vonulós tűzoltók szolgálati ideje heti 54-ről 52 órára csökken – jelentette be Gyurcsány, aki szólt arról is, hogy a büntetés-végrehajtásban tervezett béremelésről még jelenleg is folynak a tárgyalások. A miniszterelnök ismertette, hogy a rendőrség gépjárműparkja decemberig ezer autóval újul meg. A miniszterelnök a katasztrófavédelmiseknek járó emelésről nem szólt az állománygyűlésen.
A kormányfő ismertette, hogy olyan időszak jön el, amikor nyilvánvalóan el kell dönteni, hogy melyek a prioritásai az országnak. Hozzátette: ennek során nem mindenkinek jut majd egyformán a forrásokból.
Fidesz: Félő, hogy a béremelés fedezete az elbocsátás lesz
A Fidesz reagálása szerint Gyurcsány Ferenc az elmúlt három és fél éves kormányzati tehetetlenségét próbálja feledtetni a rendőrség és a határőrség állományának tett újabb béremelési ígéretével. Kontrát Károly kiemelte, hogy az elkésett, egyenlőtlen és bizonytalan illetményemeléssel akarja elterelni a figyelmet arról, hogy az elmúlt három és fél évben a rendvédelmi szervek a szocialista kormány mostohagyermekei voltak. A sok-sok be nem tartott ígéret és az elmúlt három és fél évben tanúsított szocialista érzéketlenség után a rendőrök és a határőrök már nem hisznek a miniszterelnök szavának – áll a fideszes politikus közleményében.
Kontrát úgy véli, átverés a 14 százalékos bérnövelés bejelentése, hiszen a javaslat alapján ezt alig kapja meg valaki, és a közrendőröknek legfeljebb 5 százalékos fizetésemelés juthat. Az Országgyűlés rendészeti bizottságának alelnöke szerint ugyanakkor félő, hogy a fedezetet kétezer rendőr és ezer határőr elbocsátásával kívánja finanszírozni a kormány. A Fidesz kéri, hogy minden hivatásos rendőr, határőr, tűzoltó és katasztrófavédelmi dolgozó egységesen kapja meg a beharangozott 14 százalékos béremelést, és a kormány haladéktalanul pótolja az elvett 13. havi juttatást – áll az ellenzéki párt közleményében.
(Forrás: Hír TV, stop.hu)
Németországban is szigorítanának: fordulat a migrációs politikában















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!