Jótékonysági borárverés a transzplantáción átesett gyermekekért

A Hír Televízió vasárnap este ismét megrendezte Jótékonysági Borárverését a Gundel étteremben. A borlicit teljes bevételét jótékony célra fordítják. Az árverésen kalapács alá kerülő borokért befolyó összeg a Szent László Őssejt Alapítványt támogatja. Összesen több mint 30 millió forint gyűlt össze.

MNO
2005. 11. 28. 7:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Szent László Kórház Csontvelő-átültető Osztálya 1992 januárja óta működik. Kezdetben csak gyermekeket fogadott, majd a növekvő igény miatt felnőtt betegek kezelésére is sor került. Az elmúlt 12 évben a betegszám rohamosan növekedett, az osztály 12 transzplantációs ágyán már több mint 650 átültetést végeztek – olvasható a Hír Televízió honlapján.

Évek óta megoldatlan probléma a transzplantáción átesett, de még rendszeres orvosi ellenőrzést igénylő vidéki gyermekek elhelyezése. Két hónapos bent fekvésük alatt az édesanyák gyakran méltatlan körülmények között, a gyermekük ágya melletti széken alszanak, sokszor heteken keresztül. Ez kimeríti őket, és a gyermekükkel való törődésre, foglalkozásra jóval kevesebb erejük marad.

A gyermekek lelki gyógyulása is gyorsítható lenne, ha állapotuk javulásával nem kellene az osztály falain belül maradniuk. A Szent László Kórház vezetése e fenti probléma megoldására felajánlotta a Szent László Őssejt Alapítványnak egyik, jelenleg üresen álló épületét anya- és gyermekszállás céljára. Az alapítvány az épületet szeretné átépíteni, hogy hat különböző apartmanban kulturált körülmények között lehessenek együtt gyermekek és szüleik.

A Hír Televízió által szervezett árverésen a helyszínen licitálók összesen 15 857 000 forintot ajánlottak fel. A nézői licitből 3 224 000 forint folyt be, míg az adományvonalon érkezett felajánlások 10 972 950 forintot tesznek ki, így összesen 30 053 950 forinttal tudják támogatni a Szent László Őssejt Alapítványt.

Tavaly a borárverés bevételét a Szent Márton Gyermekmentő Szolgálat Közhasznú Alapítvány javára ajánlották fel. Az árverésen befolyt 24 millió forintból az alapítvány az ország 30 mentőautóját és 5 mentőhelikopterét szerelte fel gyermekek mentéséhez szükséges eszközökkel és berendezésekkel.

• A nézői licit katalógusa – 1.rész
• A nézői licit katalógusa – 2.rész
• A helyi licit katalógusa

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.