Az új lakásépítési engedélyek számának csökkenése egy évvel ezelőtt, 2004 III. negyedévében kezdődött el, s azóta is tart. A használatba vett lakások száma ugyanakkor 2 év óta – 2003. III. negyedévétől – felfelé ívelt, egészen mostanáig. 2005 harmadik negyedévében mindkét területen 6 százalékos csökkenés következett be az előző év harmadik negyedévéhez viszonyítva.
Néhány éve még szinte homogén lakásépítési szerkezetet eredményeztek a túlnyomórészt lakossági építkezések. Ma már két egyenrangú építtető van jelen, a vállalkozások szerepe nem sokkal kisebb, mint a lakosságé.
A 2005 első kilenc hónapjában használatba vett lakások 43 százalékát vállalkozások építtették és 52 százalék a természetes személyek építkezéseinek aránya. Ennek megfelelően az új lakások közel fele (46 százalék) eladásra épült és alig több mint fele (51 százalék) saját használatra. Az új lakóépületek lakásainak mintegy fele többszintes, többlakásos, illetve lakóparki épületben valósult meg, a családi házas építkezés aránya 47 százalék.
tozsfdeforum.hu
Sulyok Tamás: Találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!