Év végére megszaporodtak a vírusok

Az idei év második fél évét a vírusok számának soha nem látott mértékű növekedése és két nagyobb járvány határozta meg – derül ki az F-Secure Corporation beszámolójából. Az adatok alapján 40 ezerrel emelkedett a vírusok száma; visszaestek a hálózati férgekkel végrehajtott tömeges támadások; az adathalászati kísérletek azonban megsokszorozódtak.

MNO
2005. 12. 23. 23:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az F-Secure beszámolója szerint 2005 második felében a vírusok száma 110 ezerről mintegy 150 ezerre emelkedett, ilyen mértékű növekedésre soha nem volt még példa a vírusok történetében. Ezzel párhuzamosan jelentősen visszaestek a hálózati férgekkel végrehajtott tömeges támadások. Mindössze két nagyobb fertőzés történt: szeptemberben a Zotob féreg okozott nemzetközi szinten is nagy fennakadásokat, november elején pedig a Sober.Y féreg árasztotta el a levelezőrendszereket.

Idén megsokasodtak az adathalász (phishing) támadási kísérletek, amelyek közvetlenül az online bankok ügyfeleit érintették és nagy nyereséggel kecsegtették a rosszindulatú kódok szerzőit. Jó bevételi forrásnak bizonyultak a természeti katasztrófák után kiküldött hamis adománygyűjtő levelek is, amelyek az emberek hiszékenységét és segítőkészségét használják ki.

Novemberben a mobil rosszindulatú kódok száma átlépte a százas határt. A mobilvírusok számának ilyen mértékű növekedése arra utal, hogy az azokat létrehozó bűnszövetkezetek komolyan ki akarják aknázni ezt a területet.

(hirado.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.