Hitler és Henrik uralja a brit történelemoktatást

A Tudor-dinasztia és Hitler dominál a brit történelemoktatásban – írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A lap ismerteti, hogy a diákok és a felnőttek nagy része nem ismeri a brit királyi család hivatalos nevét. A szociális állam az, amelyik a gyemektelenséget támogatja – közli a Die Welt.

2005. 12. 30. 10:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Die Welt (welt.de)

A konzervatív napilapban Dorothea Siems Gyermektelenség, államilag támogatva című írásában foglalkozik a gyermekes családokat tudatosan diszkrimináló jóléti állammal.

A komikus Harald Schmidt ért a családpolitikához. Ezt bizonyítja, hogy számos gyermektelen diplomás nő követte felszólítását, és vállalt gyermeket. Ösztönzésként Schmidt a labdarúgó-világbajnokságra ígért jegyeket a nőknek.

Ma már közismert, hogy a szociális állam az, amelyik a gyemektelenséget támogatja és a legutóbbi időkben a családokat rendszeresen hátrányosan megkülönbözteti – olvasható a Die Weltben. A müncheni Ifo gazdaságkutató-intézet tanulmánya arra a következtetésre jut, hogy minden egészséges gyermek élete során az államnak átlagosan 77 ezer euró hasznot hajt, vagyis ennyivel többet fizet be a költségvetésekbe, mint amennyit támogatásként visszakap.

A társadalombiztosítónak átlagosan egy gyerek élete során 240 500 euró pluszt hoz. A korábbi szászországi miniszterelnök, Kurt Biedenkopf ezért is vetette fel, hogy Németországban a gyermekek által okozott költségeket többnyire a szülők magánügyének tekintik, míg a későbbi hasznot a közösség kívánja élvezni. A családoknak a szociális rendszerben történő kizsákmányolása az egyik oka a születések számának drámai csökkenésnek – fogalmazott Biedenkopf, aki a Robert Bosch Alapítvány megbízásából a „Család és a demográfiai változás” nevű bizottságot vezette.

Az 1960-ban született nők negyede gyermektelen, ami háromszorosa az 1935-ben születetteknek. Az Egyesült Államokban a nők átlagosan 2,1 gyermeket hoznak világra, és meghaladja az uniós átlagot. Az európai kontinensen Franciaország mutat kiemelkedő arányt (1,9), ami meghaladja a németországi, 1,29 gyermekes átlagot.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)

A konzervatív német napilapban Gina Thomas Túl sok Hitler, túl sok Henrik című írásában foglalkozik a brit oktatás és identitás problémáival.

Egy olyan országban, amely olyannyira saját identitásához kíván visszatalálni, mint Nagy-Britannia, meglepő, hogy mindig van ok a történelemoktatás bírálatára. A történelem a 14. életév után már nem kötelező tantárgy, ezért a lakosság nagy részének még az alapvető ismeretei is hiányoznak.

Egy közvéleménykutatás szerint a felnőttek 29 százaléka még a brit királyi család hivatalos nevét (Windsor) sem ismeri, ez az arány a 15 és 24 évesek között pedig sokkal magasabb.

Az állami nevelési és vizsgabizottság éves jelentésében megállapította a történelem „hitlerizálását”, és növekvő aggodalmának adott hangot a témák veszélyes leegyszerűsítése miatt. A történelmet a Tudor-dinasztia, különösen VIII. Henrik, valamint a XX. századi diktatúrák dominálják. Ken Boston, az állami vizsgabizottság vezetője szerint a diákoknak meg kell tanulniuk, hogy a „történelem nem ért véget Hitler halálával.” Boston reméli, hogy a jövő évi labdarúgó-vb növeli az iskolák érdeklődését a mai Németország iránt, ám a tanároknak nehéz lesz a régi klisékkel és előítéletekkel felvenni a versenyt.

A labdarúgó-vb kapcsán a The Sun című bulvárlap arról ír, hogy a német rendőrök távirányítású mini-páncélosokkal kívánják kikémlelni a brit huligánokat. A cikket Hitler és Rommel fotóival illusztrálták.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.