Kristóf Attila: Stabil világnézet

MNO
2005. 12. 20. 9:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kristóf Attila: A nép szótól mindig megrémülök, így nem is nyitom ki a számat. Magamban azonban megállapítom, hogy a mameluk sajtó eredményesen dolgozik: a nép egyszerű fiában sikerül kialakítania azt az öntudatos érzést, hogy saját, jól átgondolt véleménye van a politikáról, amit önmaga hozott létre széles körű tájékozódás alapján. A hiszékenység itt szóba sem jön, sem a Kádár-érában eltöltött három évtized. Nincs mit vitatni azon, hogy a Medgyessy-kormány felülmúlhatatlanul jó volt, a Gyurcsány-kormány pedig sokkal jobb.
Hogy ebben a helyzetben mit kezdjek stabil világnézetemmel, én nem tudom…

(Magyar Nemzet, 2005. december 20.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.