Monotáncfesztivált rendeznek a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház és Művészetek Házában december 28-30-a között. A rendhagyó fesztivállal a szervezők bemutatkozási lehetőséget szeretnének adni olyan értékes szóló produkcióknak, önálló esteknek, amelyek méltatlanul hamar feldésbe merülnek, vagy csak néha mutatják be őket. A kezdeményezés azért is örvendetes, mert a táncművészet, de különösen a szóló produkciók nagyon ritkán jutnak el a vidéki közönséghez. A szervezők remélik, hogy sikerül hagyományt teremteni a fesztivállal.
A két ünnep között a legkiválóbb kortárs magyar táncművészek szóló, vagy majdnem szóló produkcióiból láthat válogatást a Dunaújvárosba látogató közönség. (A szervezők külön buszokat indítanak az előadások után Budapestre).
Bozsik Yvette Emi című tánc-video-performance-t mutatja be, amelyben a hagyományos japán és távol-keleti tánc elemeit ötvözi saját XX. századi stílusával. Ladányi Andrea alanyi testköltészetének újabb darabját, a Tutyilát hozza el. Kovács Gerzson Péter a TranzDanz trilógia harmadik tételét, a Codát adja elő, amely a lokális kötődés fontosságát, az univerzalitás igényét, az önálló gondolat elsődlegességét, a saját arc megőrzésének igényét és mindezek felmutatásának harcát foglalja össze. Szerepel még a programban Kocsis László Szúnyog Napszámos, Gergye Krisztián Egoist? című darabja, Horváth Csaba pedig a Nagyvárosi ikonok című produkcióját táncolja el, amelyet Pilinszky János költészete ihletett.
A fesztiválon debütál a „Transitions change developments” avagy az átmenetek változtatnak fejlődésen című alkotás, amelyet Michaela Pein mutat be. Az Amerikában készült koreográfia nagy mértékben az ottani környezet és a természet befolyása alatt jött létre, kiindulópontja egy a víz témájának körüljárásából kiinduló többszintű mozgástanulmány.
A Monotánc Fesztivál ideje alatt Fenyves Márk mozdulatművész, koreográfus, iparművész valamint az Alternatív és Független Színházak Szövetsége Fotós szekciója tagjainak alkotásaiból nyílik kiállítás, délutánonként 3 órától táncfilmeket vetítenek a Boszor Café-ban, és lesz Tánc-Kritikai-Szeminárium is a Bárka Hajónapló Műhely fiatal kritikusai számára.
Érdekesség, hogy a fesztiválon átadnak egy díjat is, amelyet a törzsközönség ítél oda, vagyis azok, akik mind a hat előadásra szóló bérletet vásárolnak.

Halálos baleset a 3-as főúton – búcsúlevelet találhattak az áldozatnál