A férfiak 59, a nők viszont több mint 70 százaléka tett már legalább egyszer újévi fogadalmat – közölte az NRC Piackutató. A fiatalabb generációkra jellemzőbbek a nagy elhatározások: míg a mai 18-29 évesek 70 százaléka fogadott már meg valamit az újesztendőre, addig a 40 évnél idősebb internetezők alig több mint feléről mondható el ugyanez.
Leggyakrabban életmódunkat szeretnénk átalakítani: a szilveszteri fogadkozók háromnegyede – különösen a hölgyek – egészsége érdekében próbált már változtatni addigi életvitelén, 21 százalékuk pedig a munkájával kapcsolatban jutott e döntésre. Párkapcsolatával, szerelmi életével összefüggésben a megkérdezettek 17 százaléka – többségükben férfiak – tett fogadalmat.
Az újévi fogadalom természetesen mit sem ér, ha nem tartjuk be. A felmérés adatai szerint a válaszadók több mint 90 százalékának sikerült már legalább egyszer megvalósítania újesztendőre tett elhatározásait, de mindössze hét százalék tartja meg mindig ígéreteit. A fogadkozók egytizede ugyanakkor még sosem tartotta be fogadalmát.
A felmérést az NRC 2005. december 22. és 2006. január 5. között végezte, 1000 internet használó online megkérdezésével.
(NRC Piackutató: www.nrc.hu)
Orbán Viktor: Mi egy békepárt vagyunk!
