Egyetlen forintot sem utalt át idáig a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) egy olyan diákjának, aki még tavaly pályázott sikeresen a Bursa Hungarica Önkormányzati Ösztöndíjrendszer keretében járó támogatásra. Az ösztöndíj elvileg 2005 szeptemberétől járna jogosan a hallgatónak, amit információink szerint az önkormányzat már tavaly októberben eljuttatott a főiskolához. Úgy tudjuk, az elsősorban szociális alapon járó támogatást a BGF a mai napig nem utalta tovább a diáknak, akinek így már 50 000 forinttal tartoznak. Információink szerint nem ő az egyetlen hallgató, aki nem, vagy csak késve kapja meg a jogosan megítélt összeget.
A rektori hivatalnak egyetlen késedelmes kifizetésről nincs tudomása, panaszt idáig egyetlen diáktól sem kaptak – közölték megkeresésünkre. Bár a BGF honlapja szerint a Bursa Hungarica ösztöndíjjal kapcsolatos koordináció ellátása a rektori hivatal feladatkörébe tartozik, a munkatárs nem tudott egyéb konkrétumokkal szolgálni. Közölte, csak a diák neve alapján tudna utánanézni annak, hogy van-e valami probléma az ösztöndíj folyósításával. Külföldi tartózkodásából hazatérve a Budapesti Gazdasági Főiskola rektora arról tájékoztatott, hogy név nélkül tényleg nem tudnak nyilatkozni az ügyben, amivel kapcsolatban ugyanakkor elmondása szerint vizsgálatot indított és fegyelmit ígért annak, akinek hibájából esetleg ilyen megtörténhet. Nem engedjük meg, hogy ilyen esetek fordulhassanak elő a főiskolán, miután tisztában vagyunk vele, hogy a Bursa ösztöndíjakat elsősorban a szociálisan rászoruló diákok igénylik, akiknek fontos, hogy minél előbb hozzájussanak a támogatáshoz. Hozzátette: a Bursa ösztöndíjak körülbelül egy napot időznek a BGF-en.
A Bursa Hungarica ösztöndíjpályázat koordinációs feladatainak ellátásával megbízott Felsőoktatási Pályázati (FPO) osztályon megkerésünkre szintén azt közölték, hogy csak név szerint, egyesével tudnának utána nézni annak, hogy melyik diáknak mikor juttatták el az ösztöndíjat. Az alapkezelő munkatársa ugyanakkor hozzátette: sok reklamációt kaptak a szóban forgó ösztöndíj folyósításával kapcsolatban, reklamálni és érdeklődni azonban véleménye szerint az iskolánál érdemes. Az FPO az Oktatási Minisztérium háttérintézményeként működő, felsőoktatási pályázati programokat lebonyolító Oktatási Minisztérium Alapkezelő Igazgatóságához tartozik.
A BGF esetében illetékes, XIV. kerületi önkormányzat Művelődési és Oktatási osztályán közölték, minden, a tavalyi évre vonatkozó összeget elutaltak a Bursa célszámlájára, ahonnan további átcsoportosítások révén érkeznek meg az összegek az egyes intézményekbe. Az önkormányzat munkatársa ugyanakkor hozzátette, sok bejelentést kaptak már a Bursa ösztöndíjakkal kapcsolatos késedelmes kifizetésekkel kapcsolatban. A pénzügyi osztályon elmondák, azonnal utalnak, amikor a Bursa felszólítja őket erre, késedelmes kifizetés okát esetleges adminisztrációs hibában látják, de csak a központban. Rájuk inkább a túlfizetés volt jellemző a tavalyi évben – tudtuk meg.
Ismert, a Buapesti Gazdasági Főiskola (BGF) körül tavaly robbant ki a tandíjbotrány, melynek kapcsán Aáry Tamás Lajos oktatási ombudsman még decemberben indított vizsgálatot, mert a főiskola szerinte jogellenesen szed az államilag finanszírozott angol és német nyelvű idegenforgalmi és szálloda, valamint kereskedelmi szakos hallgatóktól idegen nyelvű képzési hozzájárulásra vonatkozó térítési díjat. Roóz József, a főiskola rektora válaszlevelében azt közölte, hogy a szerinte a díjszedés a jogszabályoknak megfelelően történik, ezért nem törlik el azt. A BGF-en kirobbant botrány óta a Magyar Nemzet számtalanszor próbálta elérni Roóz Józsefet, aki eddig még egyszer sem vette fel a telefonját. Legutóbb is arra hivatkozva nem nyilatkoztak, hogy a rektor külföldön tartózkodik.

Kapu Tibor régi bizonyítványa került elő – meglepő dolog derült ki