30-35 játékossal számol Bozsik Péter

Ismertette részletes programját a magyar labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Bozsik Péter.

MNO
2006. 03. 30. 12:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szakember és Détári Lajos szövetségi edző állandó keretet szeretne, és elmondásuk szerint már 30-35 játékos szerepel a listájukon. Az első, szűkített névsort május közepén hozzák nyilvánosságra.

– Olyan válogatottat szeretnénk kialakítani, amelybe rang bekerülni. Számítunk a rutinos játékosokra, valamint a fiatalokra is – hangsúlyozta Bozsik Péter. – Figyelünk az U21-es, az U19-es és az U17-es csapatra is, ugyanakkor ez szoros együttműködést kíván a csapatok szakvezetőivel, hiszen a keretekben – főként Róth Antal válogatott csapatával összevetve – lesznek átfedések. Állandó csapat kialakítását tervezzük, amelyből csak jelentős formahanyatlás miatt maradnak ki azok az emberek, akikben megbízunk.

Az első összetartásra május 14-én kerül sor, és 17-ig tart. Az edzőtábor egy élvonalbeli csapat elleni edzőmérkőzéssel zárul majd. A következő összetartás május 21-től 24-ig tartana, amelyet egy nemzetközi találkozó zárna le. A május 30-án Manchesterben sorra kerülő Anglia elleni találkozó előtt 28-án találkozik az A-válogatott kerete, s ezzel az összetartással végződik a tavaszi felkészülés.

Az augusztus 16-i grazi, Ausztria elleni mérkőzés előtt Bozsik Péter és Détári Lajos augusztus 12-re tervez még egy találkozót: hogyha a naptáregyeztetés sikerrel zárul, akkor egy skandináv ellenféllel szemben. Szeptember 2-án Norvégia ellen kezdjük az Eb-selejtező sorozatot, és a vezetők hasonló játékstílusú együttes ellen mérnék le a legszívesebben az új válogatott erejét. Az őszi selejtezők után november 11-től 15-ig vonul edzőtáborba a válogatott, amely egy rangos ellenféllel szemben megvívott barátságos mérkőzéssel zárná az évet

Az elnökség elfogadta a szakvezetők tervezetét, majd Kisteleki István beszámolt a két ülés között eltelt időszakról. Az MLSZ elnöke kiemelte, sikeres volt az UEFA-kongresszus, mindez, valamint az Eb-szervezőbizottság munkája is megteremtette annak lehetőségét, hogy immár nem álom a 2012-es Európa-bajnoki pályázat sikeressé tétele.

(mlsz.hu, nso.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.