Közvélemény-kutatók: nem élünk rosszabbul

Az emberek többsége nem érzi úgy, hogy rosszabbul élne, mint négy évvel ezelőtt – közölték három közvélemény-kutató intézet képviselői egy televíziós műsorban.

MNO
2006. 03. 06. 7:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Tárki, a Szonda Ipsos és a Capital Research közvélemény-kutató azt vizsgálták, egyetért-e a magyar lakosság a Fidesz választási plakátjainak megállapításával, miszerint rosszabbul élne most, mint négy évvel ezelőtt. A Tárki felmérése szerint a megkérdezettek 59 százaléka nem értett egyet ezzel, 37 százalékuk hasonló állásponton van, 4 százalékuk nem tudja eldönteni.

A Szonda Ipsos adatai szerint a válaszadók 56 százaléka utasította el a Fidesz állítását, 33 százalékuk helyeselt, 11 százalékuk nem tudott válaszolni.

A Capital Research eredménye azt mutatja, hogy az emberek 54 százalékának más a véleménye, 38 százaléka ért egyet a legnagyobb ellenzéki párttal, 8 százalékuk bizonytalan.

Batiz András kormányszóvivő az eredményt egyebek között azzal kommentálta az MTV Szólás szabadsága című műsorában, hogy az emberek nem szeretik, ha mások mondják meg helyettük, ők hogyan élnek, hogyan érzik magukat.

Selmeczi Gabriella, a Fidesz szóvivője azt mondta, az emberek „40-45 százaléka rosszabbul él”, és emiatt szomorúságának adott hangot. Az ellenzéki politikus szerint „a tények azt támasztják alá, hogy az emberek többsége rosszabb körülmények között él, mint négy évvel ezelőtt”, csak az emberek nem szeretik bevallani, hogy rosszabbul élnek, ezért megszépítik a múltat.

(hirado.hu, vg.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.