A Pető-intézet érdekképviseleti szervezete azt kéri a szaktárcától, hogy új pályázatot írjanak ki a főigazgatói pozícióra. Körülbelül 200-an – a Pető-intézet oktatói, hallgatói, betegei és hozzátartozóik – tüntettek az Oktatási Minisztérium előtt. Kabátjukra zöld szalagot tűztek, tábláikon a felirat azt hirdette: törvényes főigazgatót akarunk.
– Miután az eddigi beadványaink, leveleink nem értek célt, sőt mi több, érdemi választ nem kaptunk két hónap alatt egyik jogi beadványunkra sem, ezért most azt gondoltuk, hogy ezen a módon adunk hangot a követelésünknek és tiltakozásunknak – közölte a Magyar Rádióval Demeter Katalin, az intézet tanszékvezetője.
Az intézmény dolgozói elfogadják, hogy Makói Zita kapta a megbízatást, de a rektort illegitimnek tekintik – közölte a tanszékvezető a rádióval.
Mang Béla az oktatási tárca felsőoktatásért felelős helyettesállamtitkára a petíció átvétele után azt mondta, hogy az intézet munkáját fontosnak tartja, de a közalapítvány által fenntartott intézmény felügyelete az ügyészséghez tartozik.
A Pető-intézet vezetése körüli gondok akkor kezdődtek, amikor a közalapítvány kuratóriuma új főigazgatót nevezett ki. Makói Zita személyével és kinevezésének körülményével ugyanis az intézmény főiskolai tanácsa nem értett egyet, mert a döntés előtt nem élhettek javaslattételi jogukkal.
A hetekig tartó huzavona után Gyurcsány Ferenc miniszterelnök végül átadta Makói Zitának a kinevezést. Bár közben a Munkaügyi Bíróság visszahelyezte az intézmény élére a korábbi vezetőt, ám ő a per megnyerése után visszalépett, és nem foglalta el a posztot.
(Magyar Rádió)

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség